Rocker

Jakou pokutu můžu dostat za jízdu na kole mimo cyklotrasu v Krkonoších?

Chystám se v létě vyšlapat Sněžku,vím že se na kole může na Luční boudu,dál to musím risknout:-)
Doplňuji:
Pro Venkovana-nechci vůbec ničit přírodu,k Luční boudě vede oficiální cyklotrasa po asfaltu,potom se jede po turisticky značené stezce a až na vrchol po dlážděné silnici,po které jezdí z Polské strany obsluha Polské chaty autem.Jezdím na kole už dlouho a často,ale jezdím vždy jen po lesních a polních cetách,nebo turistických stezkách.Mám chalupu v chráněné krajinné oblasti,kde po lese jezdí šílenci na motorkách a čtyřkolkách,to mě rozčiluje.Ale projet na kole po cestě,kudy chodí stovky turistů,nebo jezdí traktor s kládami,mi nepřipadá jako ničení přírody.

Odpovědi
venkovan

Na kole můžeš poškodit povrch svahu (mohou vzniknou erozní rýhy které již nikdo nezacelí), přejet a zničit kriticky ohrožené rostliny apod. Takže bude záležet jak ti tvůj výkon, pokud tě chytnou, ocení.
Pokuta potom může být v řádech podstatně vyšší než nějakých deset tisíc s tím, že pokud nezaplatíš, orgány ochrany přírody mohou pokutu vymáhat pře finanční úřad apod.

Podstatné ale je, proč chceš jet na Sněžku či jinam mimo oficiální trasy. Jen aby si si něco dokázal?
Zkus být tak velký frajer a respektuj přírodu Krkonoš (nejen Krkonoš). V krkonoších je velká šance, že tě bonzne nějaký turista. A pevně věřím, že to někdo udělá, protože kdyby si každý zkoušel svůj adrealin podobným způsobem, tak je tu jenom chaos.
Mimochodem mimo oficiální cesty se na kole nesmí ani n jiných ístech našeho státu. Někteří lidi které cyklisti prudí sundavají cyklisty (i motorkáře) z kola drátem. Jak nepopíši, nebudu navádět, ale je to celkem prosté – jedeš okolo lidí stojící na okraji cesty a během chvilky se válíš na zemi

Jde o princip – jak se povolí jednomu, nastane nekonečný proud. a navíc pokud je to trasa vyhrazená pro pěší, tak ani nejde o řírodu, ale o konflikt s chodci. Ale ve své podstatě následně chodci či cyklisté začnou se vyhýbat mimo pěšinu a tím se vlastně rozšiřuje, takže zas jsme u přírody.

olda12

co blaznite,sme minulou sezonu tyden jezdily na Šumavě na endurech,ja na Husabergu Fe450e a kamoš na KTM EXC450Faktory Racing,hroznej bugr(mam tam Akrapa a kamoš Doma) blato a kameni litalo,furt hrabačky a plnej kotel a nikdo nám nikdy nic neřekl,asi pro to že tam nikdo nebyl..