martindr

Co je lepší – couvání s plynem, nebo bez plynu?

Co je lepší, před samotným couváním přidat trochu plynu, nebo couvat pouze spojkou? Když stojím na brzdě a hledám záběr spojky, tak mi auto hrozně popojede prudce dozadu

Nejlepší odpověď
zjentek

Někomu se „pouze spojkou“ auto ani nehne. Nejlepší je couvání s citem!

Další odpovědi
mosoj

To jsou dřevěné nohy. Učit se, učit se, učit se.

cukrar

Není nejlepší řešení, obecně. Někdy s plynem, někdy bez plynu. Většinou bez plynu, páč i tak to jede rychle…

dubraro

U starého auta by to bez plynu nešlo, motor by zhasl. Moderní motory, řízené elektronikou, udržují volnoběžné otáčky i při zatížení motoru, takže často není potřeba při popojíždění přidávat plyn.