Kelt

Co byste dokázali dělat, tak jak je to v té pohádce?

V jedné české pohádce snad od Erbena nebo od Němcové je příběh o dvou ženách. Jedna bohatá, druhá chudá. K oběma přijde žebrák a chce almužnu, ta bohatá ho vyhodí, ta chudá ho přijme a něco mu dá na jídlo. Za to jí ten žebrák slíbí, že co začne dělat, že bude dělat až do západu slunce. Tak ta chudá začne tkát plátno a toho plátna je tolik, že má do večera velkou hromadu utkaného plátna. Protože baby spolu musí kecat, řekne to to chudá té bohaté a ta se na to připraví, nachystá si už více plátna. Přijde žebrák, ona ho pohostí a taky jí slíbí to, co té chudé. Ale děcko jí začne brečet, že má žízeň, tak mu jde pro vodu a takhle chodí celou dobu a nic neudělala.
Takže, co byste dělali vy, kdybyste věděli, že vám od východu do západu slunce se bude skvěle dařit ať už budete studovat, vařit, něco opravovat a podobně? Děkuji

Nejlepší odpověď
led

Kelt, máte to jednoduché
opýtajte sa doma manželky, ako to všetko stíha. Aj prácu, aj domácnosť, aj deti, aj nezdárneho manžela, čo sedí za počítačom, keď sa varí, deti plačú, pračka perie, žehlička je už žeravá a vysávač temne hučí… načo som ešte, aha, nákup čaká v obchode…

Další odpovědi
aliendrone

Mhmm, zjentek se vyzná a i Kepler na to jde od lesa. Zato Její Excelence led mě rozesmála. I když je namístě odpovědět na pohádku pohádkou, tak přeci jen…

Pračka pere sama, netřeba jí v tom pomáhat, ale chápu, že to mnohé ženy neví. Proč také, když ji obvykle obsluhují chlapi. Haranti se zkrotí ve vteřině pár pohlavky a přidělením práce. Vysavač může hučet dlouho, to je pravda, někdy to chlapovi zkrátka trvá, než se rozhoupe. A co se týká takových věcí jako je žehlení či vaření, tak je LEPŠÍ k tomu ženu nepouštět. Žehlička hrozí zničením bílé košlie a pokud chlap nemá čas vozit svoji drahou do nemocnice s popáleninou, vůbec by takový nebezpečný nástroj ženě neměl ukazovat! O vaření ani nebudu mluvit, chlap má štěstí, když mu drahá uvaří polévku z pytlíku (bude sice hnusna, ale alespoň se z ní nepotento – obvykle). Zato když žena OPRAVDU vaří, je na čase zkontrolovat životní pojištění. Jen to nakupování ženám stále jde, ale i tak u toho už dnes potřebují mužskou asistenci (nosiče). ;) :D :D

Víte milostivá, že doba poněkud pokročila? ;) :)

zjentek

Bylo by dobrý ve vlastním zájmu šupnout se svojí bábou do lůžka. Protože po týhle „pohádce“ by si připadala jako EXTRÉMNĚ žádoucí a doma by tím pádem byl následující půlrok klid. (;

Drap

Co by kdyby jsou jen bláboly. Nikdo z nás nedokáže odhadnout a neví jak by se choval a co by dělal v nenadálé situaci. Já bych si šel přečíst další pohádku.

DoTazatel

Studium, četba, výdělečná činnost, nebo něco příjemného, co se dělá ve dvou. :D

Nevím, co konkrétně bych dělal z toho, co jsem napsal (asi spíš to „něco příjemného“), ale je tam ta podmínka, že se mi v tom, co budu dělat, bude dařit nebo to prostě budu dělat od západu do východu Slunce bez zastavení (nehledě na to, jestli se mi v tom opravdu bude dařit nebo ne)?

Kepler

Být u nás jako v Colorado Springs, tak bych klidně chodil až do večera za Santou.
https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/american-po-vyloupeni-banky-hazel-penize-lidem-na-ulici/r~edb6993626fb11­ea84260cc47ab­5f122/
Amerika je země neomezených možností! U nás by to ale nešlo, protože naše země je zemí omezených tupců. Ani slevu ti nedají zadarmo!