hapiky

Jak rychle musí někdo utíkat, aby se za ním prášilo?

Jako třeba vlk z pohádky o Karkulce?
Pomůže to, když vezmu nohy na ramena?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdybych byl něco jako hadí žena a dokázal si dát nohy na ramena, tak to by se utíkalo fakt blbě. S cizíma nohama na ramenou je to už lepší. Jinak mám vyzkoušené, že na polňačce v období sucha se za mnou prášilo už při 19,5 km/h.

Další odpovědi
annas

Od doby,. kdy toto úsloví vzniklo, není možné srovnávat. Dříve nebyly dlážděné silnice, ale tzv polní cesty, tudíž nemusel dotyčný utíkal rychle a prášilo se za ním.

Dnes se za běžcem práší, pokud venku hodně prší a voda z asfaltu na něho jemně stříká.

Pokud člověk bere nohy na rameno, podobá se prchajícímu zvířeti, které před nepřítelem zvedne ocas.. Má tedy strach .

Dnes člověk většinou nebere nohy na ramena, ale spíš usedá do rychlého vozu.

aliendrone

Nóóó… přinejmenším tak rychle, jako počestná žena, když potká Keplera (a CHCE zůstat počestnou)!! Jinak mu totiž bude MUSET hodit nohy na ramena! ;) :D :D

marci1

Hóódně rychle a hlavně to musí být na vhodném povrchu.Na betonu asi nee, ale na takové polní cestě a zvláště když dlouho neprší, to se panečku prááší!
Dnes se užívá spíše výrazu: „Lže, až se za ním práší“. 🙂
Prášit se může, i když rychle kýchneme(?) Známá mi vyprávěla, jak její malý syn kýchnul, dal si způsobně ruku před pusu, pak se na ni podíval a prohlásil – ty jo, ze mě se práší! 🙂

ivzez

Pokus napodobit otázky Annas?

Podle mne nezáleží ani tak na rychlosti, jako na terénu.
(Viz Kepler)

hapiky

ivzez: To byla podpásovka.
Četl jsem s vnučkou nějaké pohádky, objevilo se to tam dvakrát, tak mě to zaujalo.

ivzez

To nebyla podpásovka, mně Vaše formulace opravdu
připomněla znění otázek Annas, která s kombinacemi začala.

annas

ivzez,

otázky se hodně opakuji, když občas odpovídám, odpovědí jsou i mé otázky. Někdy jde i o citáty mých podotázek. I když je pravda, že mnohé se kvůli mé stylilzaciil dajšío těžko vyheldat.

Naposled 2 otázky, které jsem vkládala, opakovaly se, samozřejmě jiná formulace,, ty své jsem nenašla.

Ale je to věc admina, ten opakování otázek už neřeší.

Když jste zde nebyla, vložil dust8 otázku, zda je vhodné či nutné vkládat odkaz i na původní otázku – inspirace.

Tehdy jsem reagovala, že jsem se s tím setkala u ivzez, která vložil odkaz na mou otázku jako inspiraci. pro svou. Uvedla jsem i odkaz, ale už bych musela hledat.

Také to dělám, pokud mně napadne něco k již vložené otázce.

--
Myslím si, že odkazy na zdroje otázek, často články, zde mnohdy chybí. Špatně se reaguje, protože je třeba vyjít z kontextu.

Dochy

marci: „Prášit se může, i když rychle kýchneme(?)“ – zkoušels někdy žrát granko nasucho?? 😉

Kepler

Eště lepší je hladká mouka. Když jsme byli s bráškou malí, hráli jsme si na práškovací letadlo. Mamka se po návratu z nákupu divila, jak je všude bílo…