bolak

Co by se stalo s člověkem kdyby ho spolkla velryba?

Dejme tomu s potapěčem, kterej by měl sebou akvalung a kudličku?
Doplňuji:
No, já jsem to dal sice do srandiček, ale to jen aby mi to nesmazali, jinak jsem to myslel úplně vážně, ostatně tak jako všechny moje hluboké dotazy.

Jde mi o to jestli by byl člověk schopen se z takového zvířete dostat, v případě že by to byl třeba potapěč, ale i v případě že by to potapěč nebyl a velryba ho spolkla skutečně náhodou, protože se motal tam kde neměl. Jestli by měl vůbec šanci přežít polknutí třicetimetrového kytovce, na jak dlouho by měl v útrobách živočicha dostatek vzduchu a zda by ho mohly zlikvidovat i tamější žaludeční šťávy. Prostě tohle všechno okolo plus další případná rizika, která mě – laika už nenapadly.

Nejlepší odpověď
www

Zemřel by ještě před zcela nemožným spolknutím, s nevětší pravděpodobností utopením.
Jonášova báchorka je čirý nesmysl.
Více net, velryba, potrava ap.

Další odpovědi
terry

S největší pravděpodobností by si dal partičku s baronem Prášilem 🙂

mosoj

To co Jonášovi.
Doplňuji:
Jonáš a velryba
Jonáš měl jít do města Ninive a tam říci, že město bude zničeno, jelikož jsou lidé velmi nezbožní. Jonáš odmítl a chtěl utéci. Tedy plul na lodi a zastihla je bouře. Až když byl Jonáš vhozen do vody, bouře ustala. Spolkla ho velryba, ale za tři dni ho znovu vyvrhla. Hospodin dal Jonášovi ještě jednu šanci. Nakonec však Bůh město nezničil a dokázal lásku ve veškerý jeho milující lid.

Tak ale nevím jestli by to v dnešní době platilo !

Krepy

Nejsem si jistý zda by nějaká velryba spolkla někdy člověka. Co se bude dít pak? Znáš pohádku o PINOKIOVI? :)

isteron

Velryby majú radi väčšinou planktón, okrem kosatky. Ale neviem, aký kus zvykne prehltnúť.

cochee

Pokud by ho byla schopna spolknout v celku, bez poranění, tak pak by záleželo na tom, jestli se prokudličkuje z útrob velryby dříve, než mu dojde dýchací plyn v aqualungu.

Pepa88

Obávám se, že by nás velryba nespolkla, protože na to není vyrobená :)

Je to jako dotaz: Co by se stalo, kdyby člověk spolkl bochník chleba…

marci1

Kdyby člověka spolkla velryba, tak by nestalo nic jiného, než že by zemřel. Myslím, že zcela jistě by se nemohl z velryby dostat a přežít. No, ale zkoušet bych to opravdu nechtěla !.-)

RyuzakiKate

Navazuju na Krepyho – v kresleným Pinocchiovi to bylo tak, že jeho tatínka, respektive stvořitele, spolkla velryba a on tam pak seděl v jejím žaludku a lovil ryby. Pamatuju si, jak jsem tu scénu jako malá neměla ráda, protože tam hrála smutná hudba a nějak jsem se toho bála…

cochee

Ona je samozřejmě velryba a velryba. Velryby vybavené kosticemi se živí planktonem a opravdu nejsou schopny „polknout bochník.“ Zubaté velryby mají díru do žaludku širší, ale polknout celého člověka bez rozkousání by dovedl možná tak vorvaň; kosatka je moc malá, o delfínu ani nemluvě.

bolak

Pepa88: žádná velryba by nedokázala spolknout člověka? Teď jsem náhodou narazil na stránku, kde píšou že třeba plejtvák obrovský má hltan asi jen 20 čísel nebo kolik, ale mají takhle úzký hltan všechny velryby?

mosoj

Protože vím že se velryba živí planktonem, tak takovou otázku nemohu brát vážně !!
Jak to bylo v bibli, by měl vysvětlit nějaký věřící. Já jsem ateista.

johana 56

Docela zajímavé i pro atesty.S jistým nadhledem nejen o Jonášovi a velrybě,ale také o lidech a morálce.

http://kateche­ze.evangnet.cz/ka­techeticke-pripravy/vypraveni-o-jonasovi

johana 56

Pardon „ateisty“

bolak

No jasně, ale já se taky živím normálníma věcma a už se mi podařilo sníst céčka nebo omylem spolknout figurku od člověče nezlob se, takový věci se prostě stávaj.

mosoj

Nic se neděje. Vždyť se známe.