Brigáda- úřad práce

Mohu jít, pokud jsem evidován na úřadu práce na brigádu? Kdo za mě bude platit sociální a zdravotní?

Nejlepší odpověď
panenka

Socialní a zdravotní bude za vás platit stát. Pokud jste na ÚP můžete si přivydělat do výše 4000 kč ale jen pokud jste na pracáku od minulého roku.Pokud jste od tohoto tak si přivydělat nemůžete bohužel nic. (takhle to vymyslela naše zasr… vláda a takto mě to řekla sestra

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, na brigádu můžeš jít. Podmínky:
Výdělek do 4000, oznámit na ÚP a po dobu brigády bude pozastavena podpora.
Sociální nikdo neplatí, zdravotní platí stát-ÚP.

rynek878

Do 31.12. bylo možno si při evidenci na ÚP přivydělat do 1/2 minimální mzdy, což bylo do 4000,–. Od 1.1.2011 ale bohužel se toto již netoleruje. Buď evidence na ÚP a mít zaplaceno zdravotní pojištění..nebo si přivydělávat a platit si pojištění sám. Ty pracuješ na smlouvu, nebo dohodu? Pojištění na měsíc stojí cca 1080,–,když nejsi evidován na ÚP, ani když nepracuješ a neodvádíš pojištění.
Doplňuji:
http://www.mi­neralfit.cz/pra­ce-a-kariera-clanek/zakonik-prace-a-zmeny-pro-rok-2011-1-dil-112/

jendahun

Panenka má pravdu.Tak to letos je.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.