jasanka

Brigáda vs. evidence na úřadu práce

Dobrý den, nevíte, zda mohu jít na brigádu, když jsem evidovaná na úřadu práce? Podporu přitom zatím nepobírám, protože jsem dostala od posledního zaměstnavatele tříměsíční odstupné. Děkuji!
Doplňuji:
Vím, že od nového roku si nemohu přivydělat, ale nevím, jak to je, když mi pracák stejně kvůli odstupnému nedá zpočátku nic…

Nejlepší odpověď
Deli

Můžete.
I pokud budete pobírat podporu v nezaměstnanosti, můžete si přivydělat, aniž o podporu přijdete: maximálně však 4000,– Kč hrubého měsíčně.

Další odpovědi
Michal Kole

Musím opravit Deli.

Od ledna platí, že když si přivyděláte třeba i stovku, na podporu NEMÁTE nárok.

Reakce na doplnění:

Každý přivýdělek ohlásíte na úřadě práce a podle toho se úřad rozhodně zda Vám podporu vyplatí nebo ne.

Podle mě si budou lidi spíš přivydělávat načerno a nebudou se tím nikde chlubit.

Je to výhodné jak pro zaměstnavatele (nemá starosti s odvody státu a administrativou) a vy jako zaměstnanec máte plat i podporu.

honza19hk

přivydělat si můžete ale nesmí vám na to Pracák přijít.Jelikož platí nový zákon.TZN makat na černo