ANONYMKA-248

Brigáda!!!

Je možné ve 13 si nějak přivydělávat brigádou?
Jestli ano napište prosím co bych mohla dělat..:)

Odpovědi
hanulka11

jedině pomáhat u známých , kteří by tvou snahu nějak ocenili

Marsyas

Legálaně si do patnácti nic vydělat nemůžeš, a snad dokonce ani vyhrát, ale načerno tě určitě někdo zaměstná – můžeš strejdovi sbírat jablka nebo sekat trávník (Nebo spíš odhazovat přijezdovou cestu:-)). Nese to s sebou sice nějaká rizika, ale když není zbytí, co se dá dělat…

Bedy

Můžeš nosit letáky – u nás chodí takové dvě holky, vypadají tak na 11–12 let. Ale nevím, jak si to zařídily.

venkovan

V Zákoníku práce je to přesně vyjmenováno – převážně děti mohou za odměnu pracovat v umělecké činnosti (soubory, zpěv apod.).

tom004

Odpovědí se Ti snad dostalo dost. Tak jenom pro příště. Otázka končí otazníkem a ne vykřičníkem.

honza19hk

přivydělat si můžeš,otázka je jestli si někdo troufne tě zaměstnat,jelikož legální to je až od 15 let.Ikdyž za nás se makalo už od 10 a ne jen doma ale i na družstvech v okolních vesnicích-kde myslíš,že jsem se asi naučil v 11 letech jezdit s komabajnem??

anonym

Na to se ve 14 letech ptala moje sestra. Teď hlídá děti.

Michálek1245

Ne, to bohužel nejde. K tomu, abyste podepsali smlouvu na DPP nebo DPČ, je potřeba věk alespoň 15 let. Respektive podepsat smlouvu můžete, ale můžete dělat jen konkrétní práci, která je fakt mizerně placené. No, prostě to nejde. Minimálně ne legálně. A jako třeba ani externí call centrum vás nevezme třeba ani na vyřizování e-mailů. V tomhle věku prostě nemáte zkušenosti.