petarex

Lze sehnat brigádu, když nemám dochozenou devátou třídu? Patnáct mi už bylo.

Dobrý večer, opakuju devátý ročník na gymnáziu z důvodu nemoci. Lze sehnat brigádu, když nemám dochozenou devátou třídu? Patnáct mi už bylo.

Děkuji.

Hezký večer!

Odpovědi
cukrar

Ano, lze.
Já jsem dával vydělat i 14letým.

Drap

Lze, ale počítej s tím, že to nebude nic snadného.

Dismas

Ano. Nevím, zda legálně, ale sehnat ji lze 😉

Hans51

Nelegálně ano, legálně bohužel ne. Závislá práce nezletilých mladších než patnáct let nebo nezletilých, kteří neukončili povinnou školní docházku, je zakázána. Mohl byste si však vydělávat sportem, uměním apod. dle zákona o zaměstnanosti.

ivzez

Ano, je to možné.

Podmínkou je dovršení 15 let a ukončení povinné školní docházky.
Povinná školní docházka znamená splnit devět let docházky do školy,
nikoliv absolvovat celou základní školu.

Počítej ale s tím, že bez dokončeného základního vzdělání
seženeš jen pomocnou a špatně placenou práci.

MacinaN

Ano, i v takto nízkém věku můžeš mít brigádu. Například naše dcera si našla brigádu ještě před tím, než skončila základní školu. Být tebou, tak bych zkusila pravidelně kontrolovat nějaký pracovní portál, jestli se tam neobjeví něco, co by se ti líbilo. Super je třeba tento: https://www.hit­prace.cz/