Nikiiiiii3

Brigáda v McDonald-výpověď

Dobrý den,od prázdnin začnu pracovat u McDonald.Budu to mít jako brigádu na léto,protože o školu bych to prostě nestíhala,ale jelikož berou jen na dlouhodobou brigádu ,musela jsem do dotazníku napsat,že tam chci pracovat až do konce studia (tak mi to poradila kamarádka),jenže já tam chci pracovat maximálně do poloviny srpna,protože pak se musím připravovat na zkoušky do školy a zařizovat různé další věci a tak se trochu bojím dát výpověď takhle brzo,aby mi třeba nemohli říct,že mi nedají výplatu.Smlouvu jsem zatím neviděla,ale prý by neměl být problém ze dne na den odejít.Co myslíte?a jak byste to udělali?Jsem z toho trochu v rozpacích :( Děkuji.

Nejlepší odpověď
th1

V meku to funguje tak, že se tě ptají, v které konkrétní dny budeš chtít přijít do práce a zda dopoledne či odpoledne. POdle toho ti pak naplánují směny. POkud jim na konci července řekneš, že v srpnu chceš směny jen v první polovině, tak ti vyjdou vstříc. Na ukončení se můžeš dohodnout hned a nebo pokud budeš mít ve smlouvě výpovědní lhůtu (bývá 2–3 měsíce) tak tam taky budeš mít zkušební lhůtu bývá 2–3 měsíce. Ve zkušební lhůtě můžeš ukončit pracovní činnost ze dne na den.

Navíc, je to jen mekáč, tam se na to moc nehraje. Skončit můžeš kdykoliv, stačí se jen s vedoucím nebo účetní domluvit. Lidi jsou tam vstřícní a když uvidí, že už nechceš pracovat, tak tě nutit nebudou.

Další odpovědi
anonym

Počkej až uvidíš smlouvu, teď se to nedá odhadnout.
možnost je tatro horší varianta:
Počítej s tím, že smlouva bude do konce studia (myslíš konec semestru nebo celé studium? – měsíce nebo roky) a pak výpověď pouze dohodou nebo je běžně 2 měsíce od podání výpovědi. Pokud se nedohodneš a odejdeš ze dne na den, může zaměstnavatel požadovat finanční náhradu za to, že musel honem někoho stáhnout třeba z dovči. Může ti naúčtovat i další náklady spojené s chodem místa, které si opustil.

mosoj

Pokud nemáte pracovní smlouvu, ale dohodu o pracovní činnosti, tam je 15denní výpovědní lhůta, která začíná běžet dnem doručení výpovědi zaměstnavateli.

Pracovní smlouvu s Vámi těžko udělají. Tam by byla ale výpovědní lhůta dva měsíce.

ivzez

„Výpověď dohodou“ neexistuje.

Ve zkušební době lze pracovní poměr zrušit,
po skončení zkušební doby lze dát výpověď
nebo požádat zaměstnavatele o rozvázání pracovního poměru dohodou.

Vše pouze písemně.

Ale zde nejspíš půjde o dohodu o pracovní činnosti (DPČ)
nebo o hodohu o provedení práce (DPP).

Výpovědní doba v případě DPČ začne běžet den po doručení výpovědi,
v případě pracovní smlouvy až první den následujícího měsíce.

Michálek1245

Jako docela zajímavý případ. O tomhle jsem v případě McD taky slyšel. Já osobně bych to asi udělal tak, že bych prostě plánoval směny tak, že mám teď méně času. Jako papír snese všechno, že? Ale jako neviděl jsem pracovní smlouvu a tak pozor, aby z toho pak nebyla neplatná výpověď a oni po vás nechtěli třeba uhradit ušlý zisk, protože neplníte smlouvou dané hodiny. Ale nejsem odborník na pracovní právo. Od toho jsou tu jiní. 🙂