Avatar uživatele
anonym

Proč firmy neřeknou na rovinu, že osobu, která reaguje na jejich inzeráty, nepřijmou?

Většinou to končí: My se vám ozvem telefonem nebo mejlem. Pokud by to řekli, napsali na rovinu, ušetřila by osoba čekání na vyjádření.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Wang, briketka10 před 3582 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Proč by to dělaly ? Nechávají si všechny možnosti otevřené a je to pro ně v podstatě ui jednodušší, než někoho odmítnout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

  1. mailem či telefonem se NE říká ´snáze´
  2. HR si nechávají čas na zvážení pro/proti
  3. na čekání osoby nikomu nesejde

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Rozjednejte si toho více, ať nemusíte čekat na jejich vyjádření… a když půjde všechno dobře, budete si moci také vybírat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V některých případech, kdy je naprosto zjevné že kvalifikace dotyčného zájemce nedostačuje, nebyl třeba schopen odpovědět ani na trivální kontrolní otázku z oboru která jasně poukazuje na kritickou neznalost a tedy neschopnost práci kvalitně vykonávat. V těchto případech by jistě bylo možné rovnou zavřít dveře a jasně řici „o Vás nemáme zájem“ … důvod proč to ani v těchto zjevných případech neudělají, je nejspíš snaha o jakousi korektnost, lidskou slušnost. Ale ve spouště případů prostě není zjevné zda firma nebude potřebovat třeba i hůře kvalifikované zaměstnance, může se objevit obrovská zakázka a v ten moment mohou přijímat s otevřenou náručí kohokoliv kdo alespoň trochu splní podmínky. Stejně tak to může být zcela opačně a vyberou si jen nejlepšího z nejlepšího a kontakt na ten zbytek si nechají pro strýčka příhodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Většinou člověk dostane automatickou odpověď, že jeho žádost byla přijata. Další komunikace ale s uchazečem neprobíhá. Je to z pohledu žadatele dost deprimující, ale na druhou stranu pokud mají stovku zájemců, tak se nedivím, že jim to tak dlouho trvá.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

česílko

můžeš psát, jako pako a oni
se ti ani neobtěžujou ozvat
to znám :(

před 3582 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1687 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek