Proč firmy neřeknou na rovinu, že osobu, která reaguje na jejich inzeráty, nepřijmou?

Většinou to končí: My se vám ozvem telefonem nebo mejlem. Pokud by to řekli, napsali na rovinu, ušetřila by osoba čekání na vyjádření.

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by to dělaly ? Nechávají si všechny možnosti otevřené a je to pro ně v podstatě ui jednodušší, než někoho odmítnout.

Další odpovědi
anonym

  1. mailem či telefonem se NE říká ´snáze´
  2. HR si nechávají čas na zvážení pro/proti
  3. na čekání osoby nikomu nesejde

😉

Pájo

Rozjednejte si toho více, ať nemusíte čekat na jejich vyjádření… a když půjde všechno dobře, budete si moci také vybírat!

anonym

V některých případech, kdy je naprosto zjevné že kvalifikace dotyčného zájemce nedostačuje, nebyl třeba schopen odpovědět ani na trivální kontrolní otázku z oboru která jasně poukazuje na kritickou neznalost a tedy neschopnost práci kvalitně vykonávat. V těchto případech by jistě bylo možné rovnou zavřít dveře a jasně řici „o Vás nemáme zájem“ … důvod proč to ani v těchto zjevných případech neudělají, je nejspíš snaha o jakousi korektnost, lidskou slušnost. Ale ve spouště případů prostě není zjevné zda firma nebude potřebovat třeba i hůře kvalifikované zaměstnance, může se objevit obrovská zakázka a v ten moment mohou přijímat s otevřenou náručí kohokoliv kdo alespoň trochu splní podmínky. Stejně tak to může být zcela opačně a vyberou si jen nejlepšího z nejlepšího a kontakt na ten zbytek si nechají pro strýčka příhodu.

Kelt

Většinou člověk dostane automatickou odpověď, že jeho žádost byla přijata. Další komunikace ale s uchazečem neprobíhá. Je to z pohledu žadatele dost deprimující, ale na druhou stranu pokud mají stovku zájemců, tak se nedivím, že jim to tak dlouho trvá.

briketka10

česílko

můžeš psát, jako pako a oni
se ti ani neobtěžujou ozvat
to znám :(

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.