kdo je grafoman?

Zajímal by mě význam slova grafoman.

Nejlepší odpověď
Lencis

Grafomanie (z řeckého grafein – psát, mania – touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, v obecnějším slova smyslu termín označuje chorobné nutkání psát texty literárního charakteru, většinou bez ohledu na jejich kvalitu, případně slouží jako pejorativní označení pro autora málo kvalitních děl. Tomuto obecnému chápání je bližší odborný termín typomanie, který označuje chorobnou touhu po publikaci vlastního díla.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gra­fomanie

Další odpovědi
Dandi

Tento člověk má chorobnou touhu psát. Je pro něj typické psát nesmyslné, nesouvislé shluky slov.

Attack-design

šílenec do psaní