kubik!

Je zapisovatelka na Státním zastupitelství státním zaměstnancem?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obecně ano, ale nebude státním zaměstnancem ve smyslu §5 služebního zákona (t.č. na podpisu u prezidenta), neboť na „zaměstnance, který vykonává pouze pomocné, servisní nebo manuální práce ve správních úřadech“ se tento zákon nevztahuje (§2).

Další odpovědi
marci1

Ano. Státní zaměstnanec je zaměstnanec veřejné správy (úředníci, soudci, státní zástupci, učitelé na státních školách, hasiči, policie, armáda apod.).

Zdroj: http://kdojeto­.superia.cz/stat­ni_sprava/stat­ni_zamestnanec­.php