Pracovní úřad a odstupné

Příklad – dostanu výpověď s odstupným – mám se jít zaevidovat na pracovní úřad, když podporu kvůli odstupnému nebudu brát a za další – výpověď s odstupným – pracovní neschopnost v ochranné lhůtě 8-mi dnů,délka nemocenské neznámá – kdy se má jít zaevidovat na pracovní úřad – po skončení pracovní neschopnosti?

Odpovědi
Jambalaya

Rybíz = Ach jo!

Pokud půjdete nejprve na ÚP, pak již nedostanete žádnou nemocenskou. Jak doba na ÚP, tak PN se započítávají do pojištěných dob. V obou případech je plátcem zdravotního pojištění stát. Vzhledem k tomu, že hovoříte o výpovědi, bude to nejspíše až v novém roce a na zápočtový list a potřebný formulář pro ÚP se s největší pravděpodobností odstupné psát bude.

rybíz

Běžte ihned. Evidence na ÚP je i kvůli tomu, aby se vám doba započítávala do důchodu a také za vás platí nemocenské (a sociální?) pojištění.

verka

Odstupné se neuvádí na zápočtový list, a tak nemá vliv na podporu. Nemusíte ho nikde hlásit. Evidujete se tehdy, když nemáte neschopenku. Už jsme to tu probírali, zkuste ve vyhledávači.