mladek

Mohu ještě na ÚP když dám výpoved´ve zkušební době ?

Červen 2005 – Květen 2011 Pracovní smlouva – zrušeno pracovní místo – 3 měsíční odstupné

Červen – Září 2011 Úřad práce – podpora jen za měsíc září

Říjen 2011 – Prosinec 2011 smlouva na dobu určitou,přičemž 24 listopadu 2011 jsem musel na operaci a v pracovní neschopnosti jsem byl do května 2012 tím pádem od 1 ledna 2012 kdy mě skončila smlouva,tak mě pokračovala neschopenka v ochranné době

Červen 2012 Úřad práce

2.7.2012 – 24.8.2012 Pracovní smlouva – ukončena mnou ve zkušebce

27.8.2012 – 31.8.2012 Dohoda o provedené práce –1750 kč

1.9.2012 – Pracovní smlouva doposud

Mohu se ještě zaregistrovat na ÚP a pobírat podporu,než si najdu něco jiného.Bral jsem podporu vloni jen měsíc a letos taky měsíc.Práci jsem si vždy našel sám bez ÚP.

Nejsem žádný flákač a říkal jsem si,že snesu prozatím jakoukoliv práci a i za méně peněz i z dojížděním ale mít 12 000 hrubého a mít náklady na dojíždění 6000 kč je fakt moc.A to neřeším pracovní podmínky,které jsou úplně mimo zákoník práce a i jiné zásadní nesrovnalosti.Říkal jsem si,že si najdu práci při zaměstnání,ale na to nemám časově moc prostoru při 242 hodinách za měsíc.A ve většině případu jsou pohovory v dopoledních hodinách.

Pak mě ještě zajímá tato informace:
45% dostanete po celou podpůrčí dobu, pokud jste před zařazením do evidence bez vážného důvodu ukončili poslední zaměstnání sami nebo dohodou se zaměstnavatelem

Jaký musí být vážný důvod k zrušení provního poměru ve zkušební době ze strany zaměstnance,aby měl uchazeč o zaměstnání podporu první dva měsíce 65 procent z platu ?

Předem děkuji za Vaše rady a odpovědi.

Doplňuji:
Tu anketu jsem udělal jen ze zvědavosti,jestli v této době vůbec někdo dává výpověd´ z pracovního poměru sám…Má vůbec smysl uvádět při zrušení pracovního poměru ve zkušební době důvod ? Když se dot těžko dá zaměstnvateli cokoliv dokázat ?

Nejlepší odpověď
anonym

V roce 2012 jsem dostal výpověd´

Na plnou podporu ÚP bys měl nárok, kdyby pracovní poměr byl ukončen zákonem stanoveným paragrafem ze strany zaměstnavatele a nejednalo by se ze Tvé strany o porušení pracovní kázně a podobné důvody. Například by mohlo jít o zrušení pracovního místa.
Jak to bude s podporou v tomto konkrétním případě, to Ti nejlépe spočítají přímo na úřadě. Jako důvod ukončení pracovního poměru ve zkušební době by bylo dobré doložit skutečnosti potvrzující porušení zákoníku práce ze strany zaměstnavatele (např. překročení počtu pracovních hodin, nedodržení výše minimální mzdy, nedodržování zákonem stanovených přestávek aj.).
V dnešní době není lehké sehnat trochu slušnou práci. Úředníci na ÚP to dobře vědí a většinou se s nimi dá dohodnout na schůdném řešení. Doporučila bych Ti obrátit se na příslušný úřad ještě před skončením pracovního poměru a požádat zde o radu a o pomoc. Takový přístup většinou sklízí spolehlivější úspěch, než něco řešit zpětně.
Doplňuji:
Pokud nemáš práci z jakéhokoliv důvodu, na úřad práce se nahlásit máš. Podpora není jediná záležitost, kterou díky evidenci získáváš. Jde také o pojištění, které za Tebe jako nezaměstnaného hradí stát a v neposlední řadě i o zápočet dob, které se zaznamenávají do odpracovaných dob na důchod. Dnes se Ti to může zdát směšné, ale léta rychle ubíhají a zpětně už to dohromady nedáš, pokud Ti nějaké období bude scházet jen proto, že ses včas nepřihlásil do evidence ÚP.

Další odpovědi
anonym

V roce 2012 jsem dostal výpověd´

Jedinou správnou odpověď má ocko.

  1. Dávat ve tvém případě anketu je nesmysl, ÚP nezajímají nějaké laické dohady a subjektivní pocity, ale jasné §§.
  2. Dohoda i zkušebka je dobrovolné ukončení pracovního poměru, zákon vyžaduje výpověď od zaměstnavatele.
  3. Byť nemusíš být fluktuant z vlastní viny, už dávno by ses měl poučit o svých nárocích a jejich podmínkách. Tápat v neznalosti je právě u tebe čirý hazard.
  4. Jakékoliv hrubé porušování ZP ze strany zaměstnavatele musíš průkazně doložit (podezření, či zaujetí, ti nikdo neuzná).

Znění ZP máš ve zdroji:
Doplňuji:
Tvé doplnění opět nedává smysl, vždyť právě výpověď ve zkušební době může být:

  1. ze strany obou smluvních stran,
  2. nevyžaduje žádný důvod.

Prostě se ti v zápočtovém listu objeví jen příslušný § ZP, z něhož je patrné pouze to, že pracovní poměr byl ukončen ve zkušební době. (Tedy se nepozná, zda ti dala výpověď firma nebo jsi ji podal ty sám).
A od této rubriky se odvíjí zákonný postup ÚP při registraci.
Tudíž podobné spekulace jsou ti absolutně k ničemu.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/app/za­kony/zakonPar­.jsp?idBiblio=62694&nr=2­62~2F2006&rpp=15#lo­cal-content

pusinka50

V roce 2012 jsem pracovní poměr ukončil dohodou.

Co je to zas za anketní nesmyslné odpovědi. Jak píše mrblackwell, podporu dostane uchazeč o zaměstnání, který pracoval v součtu alespoň 12 měsíců během posledních dvou let (před zařazením do evidence úřadu práce). Tak si znovu spočítej celkovou dobu zaměstnání v posledních 2 letech (evidence u úřadu práce se nepočítá).

mrblackwell

V roce 2012 jsem sám ukončil pracovní poměr

Od roku 2012 musí být uchazeč v posledních dvou letech před podáním žádosti o podporu alespoň 12 měsíců důchodově pojištěn.

V tom případě podle mě ANO.

Funna

V roce 2012 jsem pracovní poměr ukončil dohodou.

Doplňuji:
nebylo to sice v roce 2012, ale o pár let dřív…a sama jsem navrhla svou výpověď a provedli jsme to dohodou…

anonym

Při ukončení pracovního poměru ve zkušební době se důvod opravdu neuvádí. Je to zbytečné.
Každopádně si zajdi na pracák a vysvětli jim svůj případ.