Evženie

Délka pracovní neschopnosti ?

5 měsíců jsem na neschopence a nyní mi p.doktorka řekla,že neschopenku musí ukončit nebo že mi pošle před nějakou komisi.Bolí mě záda a nevím zda tu komisi mám podstoupit,abych tam nebyla za hypochondra-což nejsem !
Poradí někdo ??-Díky

Nejlepší odpověď
Sůwa

Pokud se potíže ani po půl roce nezlepšily, je třeba posoudit, zda léčba byla vedena správně. Neměla bys tam být za hypochondra, ale komise by měla navrhnout jiný způsob léčení. Tohle je teorie, ale praxe bývá někdy jiná. Lékař druhého lékaře nepotopí ☹
Po dalším půlroce léčení ( těch 380 dní ) už komise rozhoduje o přiznání částečného, nebo plného invalidního důchodu.

Další odpovědi
beer

Pokud nemoc přetrvává, tak se nech poslat na tu komisi – tuším, že je to stále Lékařská posudková komise a bývá po půl roce PN, pak uvidíš co dál..
Pracovní neschopnost (placená) pak může trvat další půlrok, celkově 1 rok (max. 380 kalendářních dnů).