Avatar uživatele
anonym

Pracovní úřad

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat 1.září jsem měl nastoupit do školy na výšku ale nějak jsem si to rozmyslel a 2. září jsem šel na pracovní úřad kde jsem vše vyplnil a zašel s jakýmsi papírkem do zdravoní pojištovny.
Ptám se tedy jsem povinne platit za 1.září sociální a zdravotní pojištění nebo tam je nějaká lhůta do které se musím vlést?
Pokud ano kolik tato částka činní a kde bych ji měl zaplatit a do kdy aby mi nenaskákali penále. předem díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5347 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Nejprve vysvětlení pojmů:

  1. dne 1.9. jste byl tzv. OBZP (Osoba bez zdanitelných příjmů)
  2. od 2.9. jste veden na úřadě práce a pojištění za vás platí stát

ad b) zde jste měl jedinou povinnost, a to do 8 dnů se stavit na zdrav.pojištěvně a tuto změnu nahlásit – což jste splnil

ad a) OBZP platí zdravotní pojištění pouze tehdy, pokud tato skutečnost trvá po celý kalendářní měsíc, ve Vašem případě se jedná o jeden den, takže žádné pojistné platit nemusíte

Alenka nemá pravdu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenka901

podle mě budete muset zdravotní pojištění zaplatit jelikož podle zákona jste žákem školy do 31.8 od 1.9. už vám škola nebude platit zdravotní pojištění.měli jsme s tím taky problém,nejnižší sazba je asi 1100Kč
nebo bych se informovala na pobočce zdravotní pojišťovny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ilonka

nebudete po evidenci na uradu prace mate na to 8 dni zajit na pojistovnu.i kdyby jste platil tak je to jen asi 3Okorun denne ale nemel byste platit nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

nebudete jelikož jste se zaregistroval do 3 dní, co se tyče toho papíru na pojištovnu, někdo to má odnést,někdo ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek