Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Klidně! 👌😎

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Když by to bylo potřeba a nestály milion, tak klidně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Mám náhradu 1 zubu, vyrobenou ve 3D tiskárně. Stál 7500 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

No popravdě… Nějak mám pocit, že by mně 2D náhrada nějak neuspokojila… 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Nebo pevná protetika, že jo: no tak „klasicky“ znamená korunka návštěvu, preparaci zubu na schůdkovou preparaci, obtisky, provisorní korunku, čekání nějakej ten tejden na laboratorium, pak zkoušku protetiky a fixaci permanentním cementem.

To je ideální stav, kdy všecko sedí. Jenže protože u nás (většinou) laborant pacoše nevidí, tak to často nesedí. Takže, znovu provisorní korunka (rády padají! 😅), znovu čekání na laboratorium atd.

Cerec 3D korunka se dá udělat v jedné návštěvě: schůdková preparace, obtisk, výroba korunky, zkouška, fixace trvalým cementem.

Jasně, je o nějakou tu „stovku“ dražší. Je. Ale lépe sedí, lépe vypadá, a v konečném důsledku vyjde levněji: ušetříš X návštěv, ušetříš za provisorní protetiku, zub s ní déle vydrží (většinou).

Avatar uživatele
cappuccino

Dik. Me na tu myslenku privedlo sledovani souteze „Na lovu“, kde nekolik soutezicich reklo, ze by vyhru venovali na zubni protezy. Nemam zdani, kolik stoji, ale zaujalo me to.

Avatar uživatele
cappuccino

GM: To se mi zda docela dost?!!

Avatar uživatele
zjentek

Tak soutěžící byli zjevně nadčasoví. Tak nějak již nyní věděli, že veškeré finance vyrobené jedincem mu spolkne funkčnost jeho vlastního fyzična a rovněž výroba financí pílí bude málo- bude potřeba „mít štěstí“ a například „vyhrát“!

Avatar uživatele
cappuccino

@zjentek: nebyli nadcasovi, byli v duchodovem veku!

Avatar uživatele
Filip84

cappuccino: „Zubní protesa“ je velice široký pojem! 😅

Může jít o, lidově řečeno, „obyčejný klapačky“, až po kompletní pevnou protetiku, která bude držet v hubě na osmi implantátech. Samozřejmě nákladnost takové a takové protetiky je někde úplně jinde: „klapačky“, v podstatě, zaplatí pojišťovna, pro samoplátce je to otázka, plus minus, deseti tisíc. „Vynovit hubu“ na implantátech? Cena auta, Kč 200,000.00 – Kč 400,000.00. Záleží na implantátech, na protetice na implantátech – většinou je jedno patro „plastové“ a jedno „keramické“, protože mezi sebou to jinak nedělá dobrotu.

Všecko ostatní je někde mezi tím. Korunka je tak Kč 1,000.00 – Kč 10,000.00, můstek začíná na nějakých Kč 5,000.00, ale to se bavíme čistě o té protetice, protetické práci, včetně obtisků, nasazení. Nebavíme se o endodontickém ošetření, to je Kč 1.000.00 – Kč 10,000.00 za kanálek. Zhruba. Nebavíme se o skloionomerním čepu, kterým se ten zub zpevní, etc. etc. etc.

Stačí, pro představu? 😀

Avatar uživatele
Filip84

elkon: Nestálo, naopak, mělo by to výrobu protetiky zlevnit. I za „pitomými klapačkami“ je spousta hodin, velmi kvalifikované, lidské práce!

Avatar uživatele
Filip84

Dobrá otázka! 😎

Avatar uživatele
zjentek

A proč jako, mamrde, by tahle otázka měla býti dobrá? Protože umíš smajla v brejlích? Se prober, pičko. 👉👌👈

Nový příspěvek