Pokročilý

Vyplacení odstupného

Potřebuji poradit ohledně výplaty odstupného,které bylo určené soudem.Soud určil,že mě má být vyplaceno odstupné ve výši 33.218 Kč.Podotýkám,že nejsem zaměstnancem.Toto odstupné bylo zasláno právníkovi na účet a poníženo o 15%daň a mě byla zaslána výplatní páska jako zaměstnanec.Mám dojem,že by měl zaměstnavatel zaslat celou částku dle rozsudku na účet právníka.Děkuji za rady.Musak.
Doplňuji:
Doplnění:Jedná se o pracovněprávní vztah a já jsem dal zaměstnavateli okamžitou výpověď a zaměstnavatel jí neuznal.Bránil jsem soudně a soud mě vyhověl a v rozsudku je uvedená částka kterou musí vyplatit k rukám právníka (odstupné,úroky a právní zastoupení.Úroky a právní zastoupení došlo v pořádku,ale moje odstupné bylo poníženo o 15% a jsem uváděn jako jeho zaměstnanec.Jde mě o to,že to co mě strhnul na finanční úřad nezašle.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

No mám pochybnosti, že ti tady někdo poradí lépe než tvůj právník.

Já bych se i pokusil poradit, ale moc nechápu to "odstupné nezaměstnanci" - o jaké odstupné se tedy jedná? Přenechání nějakého pronájmu nebo co?

DOPLNĚNA:
Tak to je ale naprosto OK. Zaměstnavatel je povinen odstupné zdanit. Jestli to zašle nebo nezašle Kalouskovi, to ti může být jedno, to je mezi zaměstnavatelem a Kalouskem. Tebe kvůli tomu nikdo popotahovat rozhodně nebude.

Bronzový

Předpokládám, že se jednalo o spor s bývalým zaměstnavatelem. Z odstupného se neodvádí soc. a zdrav. pojištění ale je z něj sražena záloha na daň. Platba prostřednictvím právníka je v pořádku. Bývalého zaměstnavatele požádejte o potvrzení o výši příjmů za rok 2011 a podejte daňové přiznání za toto období.
Odstupné je příjem ze závislé činnosti dle §6 ZDP, proto z něj daň musí být zálohově odvedena.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.