Jakým způsobem mám vymáhat mzdu a odstupné od zaměstnavatele, který nemá žádné finanční prostředky ani majetek?

Zaměstnavatel mi dal výpověď z organizačních důvodu, ale nyní tvrdí, že na vyplacení odstupného nemá prostředky a chce abych podepsala dohodu. V tom případě mi dá nějakou odměnu, aby se pokryl rozdíl v pobírané podpoře. V opačném případě mi nedá nic a pokud se budu soudit, stejně prý nic nevysoudím. Jedná se o a.s., která nyní pozastavila svoji činnost. Děkuji

Odpovědi
Deter

Moje přítelkyně měla před nedávnem podobný problém. Přestože měla nárok na odstupné, zaměstnavatel jí nic nevyplatil a firmu dal do insolvenčního řízení. Právník na ÚP jí sdělil, že ty peníze dostane od státu a stát bude následně tuto částku po zaměstnavateli vymáhat. Momentálně je to v řešení, peníze by prý měly být na cestě. Zda opravdu dorazí a co všechno je pro to potřeba udělat Vám však říci nedokážu.

Nyny

Co nejdříve se obraťte na Úřad práce, tam Vám poradí a pomohou.