Malineli

Je možné okamžitě vypovědět dohodu o pracovní činnosti?

Dobrý den,

od pondělí pracuji u jednoho pána na DOPČ, která je sepsaná od pondělí 17. 8. 2015 do konce roku. Šéfovi jsem řekla, že 21. 9. 2015 nastupuji na VŠ. Ten chlap není vůbec zásadovej, je to chlap, co nemá žádný morální nastavení, což jsem bohužel poznala až po podpisu smlouvy.
Je možné vypovědět tuto dohodu? Nebo se musím chovat jako debil, aby mě vyhodil?
Nechci u něj pracovat, protože je to vydřiduch.

Děkuji moc :)

PS: ve smlouvě nic o výpovědi není (ani zmínka), jen je tam že ostatní práva a povinnosti vyplývající z této dohody se řídí ustanovením zákoníku práce a dalšími předpisy upravující pracovněprávní a související vztahy.

Odpovědi
gecco

Pokud není ujednáno jinak, pak podle ZP ji vypovědět můžeš i bez udání důvodu, výpovědní lhůta je patnáctidenní a začíná běžet ode dne, kdy byla výpověď písemnou formou doručena protistraně…
😉

ivzez

Okamžitě ne, jen s patnáctidenní výpovědní dobou.

Ale pokud máte dohodu sjednánu až od 17. srpna,
stačí nenastoupit (já bych to ale zaměstnavateli zavolala)…

jebatadmina

Příspěvek smazán administrátorem.