Kroupič

JE MOŽNÉ MÍT DVĚ DPČ ???

JE MOŽNÉ, KDYŽ JSEM V HOTELU, MÍT DPČ JAKOŽTO ČÍŠNÍK V HOTELOVÉ RESTAURACI, A ZÁROVEŇ V TOM SAMÉM HOTELU MÍT DPČ JAKO KUCHAŘ, A NEBO TOTO NENÍ MOŽNÉ ? JDE O TO, DÁLI SE ODPRACOVAT NA PLACE ZA 2499 ,– KČ, A NEZDANÍ VÁM TO, A V KUCHYNI ZA 2499,– KČ A NEZDANÍ SE TO, NEBO JELI ZAKÁZANÉ MÍT V JEDNOM PODNIKU DVĚ DPČ ALE NA JINÉ POZICE.

Odpovědi
ivzez

Dani podléhá i odměna z DPČ s příjmem 2.499 Kč měsíčně.

U jednoho zaměstnavatele můžete sjednat dvě DPČ za předpokladu,
že půjde o dva druhy práce.

Ale pozor na to, že se příjmy budou sčítat, takže zaměstnavatel odvede i zdravotní a sociální pojištění.

Pokud nespadáte do některé z kategorií, za něž hradí zdravotní pojištění stát,
bude zaměstnavatel muset dopočíst a strhnout zdravotní pojištění z minimální mzdy
(od 1. srpna t.r. jde 1.148 Kč měsíčně.)

Nela_111

můžete mít dpč, u stejneho zamestnavatele, ale musi byt na jinou pozici coz ve vasem pripade je ze jste cisnik a kuchar…
hpp + dpč /nevo hpp+dpp/ také muze byt ale musi byt na ruznou napln pracovni
dpp+dpp u jednoho zamestnavatele take jina napln + na obe dpp+dpp pouze 300 hodin u jednoho zamestnavatele
vzdy to musi byt na jinou pracovni napln …

savana

Souběh dohod
Podle § 34b odst. 2 zákona zákoníku práce zaměstnanec nemůže pro stejného zaměstnavatele pracovat současně na dohodu o provedení práce i dohodu o pracovní činnosti, pokud jsou obě práce stejně druhově vymezené.