Avatar uživatele
Pokročilý

JE MOŽNÉ MÍT DVĚ DPČ ???

JE MOŽNÉ, KDYŽ JSEM V HOTELU, MÍT DPČ JAKOŽTO ČÍŠNÍK V HOTELOVÉ RESTAURACI, A ZÁROVEŇ V TOM SAMÉM HOTELU MÍT DPČ JAKO KUCHAŘ, A NEBO TOTO NENÍ MOŽNÉ ? JDE O TO, DÁLI SE ODPRACOVAT NA PLACE ZA 2499 ,- KČ, A NEZDANÍ VÁM TO, A V KUCHYNI ZA 2499,- KČ A NEZDANÍ SE TO, NEBO JELI ZAKÁZANÉ MÍT V JEDNOM PODNIKU DVĚ DPČ ALE NA JINÉ POZICE.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Dani podléhá i odměna z DPČ s příjmem 2.499 Kč měsíčně.

U jednoho zaměstnavatele můžete sjednat dvě DPČ za předpokladu,
že půjde o dva druhy práce.

Ale pozor na to, že se příjmy budou sčítat, takže zaměstnavatel odvede i zdravotní a sociální pojištění.

Pokud nespadáte do některé z kategorií, za něž hradí zdravotní pojištění stát,
bude zaměstnavatel muset dopočíst a strhnout zdravotní pojištění z minimální mzdy
(od 1. srpna t.r. jde 1.148 Kč měsíčně.)


Avatar uživatele
Registrovaný

můžete mít dpč, u stejneho zamestnavatele, ale musi byt na jinou pozici coz ve vasem pripade je ze jste cisnik a kuchar....
hpp + dpč /nevo hpp+dpp/ také muze byt ale musi byt na ruznou napln pracovni
dpp+dpp u jednoho zamestnavatele take jina napln + na obe dpp+dpp pouze 300 hodin u jednoho zamestnavatele
vzdy to musi byt na jinou pracovni napln ....


Avatar uživatele
Pokročilý

Souběh dohod
Podle § 34b odst. 2 zákona zákoníku práce zaměstnanec nemůže pro stejného zaměstnavatele pracovat současně na dohodu o provedení práce i dohodu o pracovní činnosti, pokud jsou obě práce stejně druhově vymezené.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.