schrack

Může právník na „vejmínku“ na DPP provádět poradenství či sepisovat smlouvy?

Popřípadě, měli by o to lidi zájem? Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Bez zájmu.

Dohodu o provedení práce ? S kým ?

Každopádně tento dotaz smrdí !

Další odpovědi
Drap

Bez zájmu.

Samozřejmě že může provádět poradenství a sepisovat smlouvy. Pokud to však dělá za úplatu, tak by k tomu měl mít příslušné živnostenské oprávnění.

ivzez

Bez zájmu.

I právník „na vejminku“ stejně jako kterýkoliv jiný starobní důchodce
může pracovat.

Práce je možná na základě pracovní smlouvy,
dohody o pracovní činnosti (DPČ)
i dohody o provedení práce (DPP).

Ovšem lidé s ním ani jednu z uvedených smluv neuzavřou,
protože nejsou zaměstnavateli.

Pokud by chtěl poskytovat služby zájemcům, mohl by tak činit pouze na základě
živnostenského oprávnění (což je možné i v době pobírání důchodu).
Doplňuji:
„Právník na vejminku“ nemusí být nutně advokátem (na advokáta se tazatel neptá).

Firemní právníci bývají ve firmách zaměstnáni v klasickém pracovním poměru,
tedy na pracovní smlouvu.

Pokud by byl rozsah požadované práce menší,
stačila by DPČ nebo DPP.

Takže znovu:
I právník „na vejminku“ může pracovat,
a to i na základě DPČ nebo DPP.

anonym

Bez zájmu.

Děs, běs! Samé chybné odpovědi (kromě dílčí od mosoje).
Advokáti patří mezi volná povolání bez živnosti (tedy ani žádná DPP). Běžně provozují praxi i v důchodovém věku a mají svou klientelu, kdy je nepotřebují nahánět na nějaké laické poradně. Spíše se angažují na skutečně odborných webech. Nejdřív si ozřejmi pojmy – viz odkazy:
http://www.jak­podnikat.cz/os­vc-bez-zivnosti.php
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-advokatem-pravnikem-prokuratorem-soudcem
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=advok%C3%A1t

Podmínky výkonu advokacie
Advokátem může být pouze osoba zapsaná v seznamu advokátů, který vede Česká advokátní komora. Do seznamu komora zapíše na základě písemné žádosti každého, který splňuje následující podmínky:
• má plnou způsobilost k právním úkonům,
• je bezúhonný,
• získal vysokoškolské vzdělání v rámci magisterského studijního programu v oblasti práva studiem na vysoké škole v České republice (případně jiné uznatelné vzdělání),
• vykonával po dobu alespoň tří let právní praxi jako advokátní koncipient,
• složil advokátní zkoušku a
• složil do rukou předsedy advokátní komory slib: „Slibuji na svou čest a svědomí, že budu ctít právo a etiku povolání advokáta a chránit lidská práva. Slibuji, že budu dodržovat povinnost mlčenlivosti a dbát dů-stojnosti advokátního stavu.“

Advokát může vykonávat advokacii:

  1. samostatně (jako podnikatel)
  2. jako účastník sdružení advokátů (sdružení je bez právní subjektivity, advokáti mají vzájemné vztahy upraveny zvláštní písemnou smlouvou)
  3. jako společník obchodní společnosti (veřejné obchodní společnosti, komanditní společnosti nebo společnosti s ručením omezeným)
  4. v pracovním poměru k samostatnému advokátovi či advokátní obchodní společnosti (tzv. zaměstnaný advokát)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ad­vok%C3%A1t

annas

counselor nebo adviser, kdo je lepší poradce?

schrack

Za úplatu na dohodu o provedení práce.