kno

Mohu dát okamzite zrušení když mám dohodu o pracovni činnosti pobiram rodičovský příspěvek a budu nastupovat do jinéprac

Nejlepší odpověď
ivzez

Okamžité zrušení je možné jenom ze dvou důvodů
a ani jeden z nich neuvádíte.

Můžete dát výpověď. Nemáte-li v DPČ sjednáno něco jiného, činí výpovědní doba 15 dnů. Výpovědní doba začne běžet den po doručení písemné výpovědi.

15 dnů by na Vás snad nový zaměstnavatel mohl počkat. Nebo se s novým zaměstnavatelem dohodněte, že pro něj budete první dva týdny pracovat po skončení práce v současném zaměstnání.

Přestanete-li jen chodit do práce, může po Vás stávající zaměstnavatel
vymáhat případnou škodu (i v případě práce na dohodu zaměstnanec
odpovídá za způsobenou škodu).