Vyplacení odstupného

Jak se bránit,když zaměstnavatel nechce vyplatit odstupné. Tvrdí, že nemá peníze. Mám výpověd z paragrafu 52. Slyšela jsem,že se dá jít na Uřad práce, který nás vyplatí.A vymáhat to bude po firmě. Děkuji za odpověd

Odpovědi
standa

Doporučuji tento postup:

  1. napište zaměstnavateli dopis, že jej vyzýváte, aby nejpozději do XY dne splnil své závazky… (tj. vyplatil odstupné) a upozorněte jej, že pokud lhůtu nedodrží, obrátíte se na kontrolní orgán Úřadu práce, případně na soud.
  2. už teď si připravte návrh dopisu pro Úřad práce, kam se dostavte (nejlépe osobně) ihned následující den po dni, do kterého měl zaměstnavatel zaplatit…, určitě si s sebou vezměte veškerou dokumentaci (výpověď, vaší výzvu k zaplacení, případně další související korespondenci)
  3. varianta žaloba k soudu je až poslední možností, kterou v tuto chvíli není nutné detailně popisovat.

Btw. zapomeňte na to, že by vám odstupné vyplatil Úřad práce, který by následně něco vymáhal po zaměstnavateli…, jestli jste to slyšela, tak je to super kachna 🙂