dlužná mzda + odstupné

Dobrý den,
zaměstnavatel mi z nedostatku financí vyplácel každý měsíc míň peněz, než kolik byla částka na výplatní pásce. Za poslední 2 měsíce jsem nedostala žádnou výplatu, a proto jsem před uplynutím posledního měsíce ukončila pracovní poměr dohodou. Zaměstnavatel mi dluží na výplatách 45 000,- Kč. Podepsal mi dlužní úpis na celou částku, ale nic mi nesplácí, protože prý nemá peníze. Jak mám dále postupovat, abych své peníze od něj dostala ? A pak se chci ještě zeptat, zda mám nárok na odstupné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ÁCH JO !

1. na odstupné nárok nemáte, protože jste dobrovolně podepsala dohodu o ukončení prac.poměru
- přitom jste mohla učinit jednoduchý administrativní úkon (napsat zaměstnavateli oznámení o OKAMŽITÉM skončení prac.poměru podle § 56 ZP) a v tom okamžiku byste měla NÁROK na odstupné

2. co se týká dlužné mzdy, tak vám nezbyde nic jiného než podat žalobu...detaily k tomuto tématu naleznete ve zdroji

Zdroj: http://www.petrmatula.com/inde x.php?option=com_content&view= article&id=557:dlui-vam-zamstn avatel-mzdu-nebo-jeji-ast&cati d=1:latest&Itemid=104

Další odpovědi:

Bronzový

Odstupné:
Tak to bych řekla, že jste se zeptala dost pozdě. Pokud vám zaměstnavatel dluží peníze, měla jste okamžitě zrušit pracovní poměr dle §56 odst. b). dle tohoto § byste měla rovněž nárok na 3 měsíční odstupné. Pakliže jste mu podepsala dohodu, asi si zamnul ruce a vy máte smůlu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.