Zaměstnavatel mi nezaplatil výplatu a nedal pásku. Jsem ve zkušební době.

jsem invalidní důchodce pobírám rentu z prac.úrazu přivydělávám si jako vrátný.První plat jsem dostal teď už nevyplaceno a nemám od zaměstnavatele ani výplatní pásku kterou musím dokládat na pojišťovnu jinak mi nevyplatí rentu ani oni.

Nejlepší odpověď
standa

PÍSEMNĚ zaměstnavatele vyzvěte, aby vám zaplatil mzdu za předcházející měsíc a předal vám i vyúčtování. Teprve, když tuto svoji povinnost nesplní do konce měsíce*) , tak bude mít v zádech zákoník práce, který vám umožní na takovémto zaměstnavateli-ignorantovi vymoci i odstupné, protože budete moci uplatnit tzv. okamžité zrušení pracovního poměru dle ustanovení § 56/b. zákoníku práce.

*) myšleno do konce měsíce následujícího po měsíci, za který jste měl dostat mzdu… a abych byl přesný, tak okamžité zrušení dle § 56/b) můžete uplatnit až po 15 dnech po uplynutí té lhůty „do konce násled.měsíce“

btw. této vaší větě nerozumím
„První plat jsem dostal teď už nevyplaceno…“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Další odpovědi
Mili @

Pokud vám neplatí mzdu, ještě to neznamená, že zůstanete bez prostředků. Dlužnou mzdu můžete žádat po kterémkoliv úřadě práce, chrání vás totiž zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Díky novele mají pracovníci v této situaci od 20.7.2009 lepší možnost jak uplatňovat své nároky a to i včetně odstupného. Více čtěte v článku na serveru Podnikatel.cz: Při insolvenci
GOOGLE

maikl

Byla mi vyplacena pouze první mzda po prvním odpracovaném měsíci další odpracovaný měsíc již mi nebyla vyplacena mzda a ani předána výplatní páska,kterou musím dokládat na pojišťovu.Dnes jsem zjistil že je podnik v likvidaci mění se tím na něco narok nebo ne můžu udělat nějaká opatření?

kropitko

To co uvedla Mili platí u zaměstnavatele, který je v insolvenčním řízení. Pochybuji, že by to platilo pro všechny zaměstnavatele, tedy aspoň o tom nemám žádné informace.