Avatar uživatele
anonym

Zaměstnavatel mi nezaplatil výplatu a nedal pásku. Jsem ve zkušební době.

jsem invalidní důchodce pobírám rentu z prac.úrazu přivydělávám si jako vrátný.První plat jsem dostal teď už nevyplaceno a nemám od zaměstnavatele ani výplatní pásku kterou musím dokládat na pojišťovnu jinak mi nevyplatí rentu ani oni.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, iceT, Mili @ před 4895 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

PÍSEMNĚ zaměstnavatele vyzvěte, aby vám zaplatil mzdu za předcházející měsíc a předal vám i vyúčtování. Teprve, když tuto svoji povinnost nesplní do konce měsíce*) , tak bude mít v zádech zákoník práce, který vám umožní na takovémto zaměstnavateli-ignorantovi vymoci i odstupné, protože budete moci uplatnit tzv. okamžité zrušení pracovního poměru dle ustanovení § 56/b. zákoníku práce.

*) myšleno do konce měsíce následujícího po měsíci, za který jste měl dostat mzdu… a abych byl přesný, tak okamžité zrušení dle § 56/b) můžete uplatnit až po 15 dnech po uplynutí té lhůty „do konce násled.měsíce“


btw. této vaší větě nerozumím
„První plat jsem dostal teď už nevyplaceno…“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mili @

Pokud vám neplatí mzdu, ještě to neznamená, že zůstanete bez prostředků. Dlužnou mzdu můžete žádat po kterémkoliv úřadě práce, chrání vás totiž zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Díky novele mají pracovníci v této situaci od 20.7.2009 lepší možnost jak uplatňovat své nároky a to i včetně odstupného. Více čtěte v článku na serveru Podnikatel.cz: Při insolvenci
GOOGLE

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
maikl

Byla mi vyplacena pouze první mzda po prvním odpracovaném měsíci další odpracovaný měsíc již mi nebyla vyplacena mzda a ani předána výplatní páska,kterou musím dokládat na pojišťovu.Dnes jsem zjistil že je podnik v likvidaci mění se tím na něco narok nebo ne můžu udělat nějaká opatření?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

To co uvedla Mili platí u zaměstnavatele, který je v insolvenčním řízení. Pochybuji, že by to platilo pro všechny zaměstnavatele, tedy aspoň o tom nemám žádné informace.

před 4895 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek