Zaměstnavatel mi nezaplatil výplatu

Dobry den, chci se zeptat 3.12 jsem dala výpověd ve zkušební době. Za listopad jsem dostala výplatu, ale výplatní pásku ne.Za tři dny v prosinci mi nechce zaplatit a ani dát výplatní pásku za minulý měsíc, vůbec se mnou nekomunikuje. chci se zepata jak mám dál postupovat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Napište mu dopis, kde ho upozorněte na prokazatelné porušení zákoníku práce a vyzvěte jej k :

a) DOPLACENÍ dlužné mzdy za prosincové dny, které jste prokazatelně odpracovala

b) PŘEDÁNÍ výplatní pásky za 11/2010 a 12/2010

Stanovte mu termín, např. do 3 pracovních dní a sdělte mu, že pokud termín nedodrží, pak celou záležitost předáte Oblastnímu inspektorátu práce se sídlem v XY (podle místa, kde sídlí firma vašeho bývalého zaměstnavatele).

Pokud vás zaměstnavatel bude skutečně ignorovat, tak kopii výše zmíněného dopisu skutečně odešlete na Oblastní isnpektorát práce.

Zdroj: http://osha.europa.eu/fop/czec h-republic/cs/good_practice/fi les/priloha3_kontakty_metodika _pro_podniky.pdf

Další odpovědi:

Bronzový

Zajít na pracovní úřad, tam řeší i takovéhle záležitosti....

Bronzový

Pán odpovídá správně, jen podotýkám, že Oblastní inspektorát práce vydá doklad o tom, že zaměstnavatel porušil Zákoník práce.Pokud nebude zaměstnavatel toto respektovat ,pak vyjádření inspektorátu práce je téměř nevyvratitelným důkazem u případného soudního jednání.

Zdroj: Z hlavy

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.