výplatní páska

výplatní pásku?Pracuji rok u soukromníka a výplatní pásku jsem ještě neviděla.Ani podpisem nepotvrzuji příjem výplaty.Při otázce proč tak je mi zodpovězeno že já ji nepotřebuji.Nev­ztahuje se na to nějaký paragraf.

Odpovědi
LuciJe

Vztahuje. Podepisovat nic nemusíte, pokud Vám výplata chodí na účet (částku máte určenou smlouvou či platovým výměrem a převod je prokazatelný), ale výplatní pásku dostat musíte.

§ 142, odst. 4 ZP
Povinnost uložená podnikateli zákoníkem práce
vydat zaměstnanci při měsíčním vyúčtování mzdy nebo platu písemný doklad o jednotlivých složkách mzdy nebo platu