Je zaměstnavatel povinný dát zaměstnanci ke mzdě výplatní pásku?

Dorý den, mám prosbičku na někoho, kdo se trochu vyzná v účetnictví. Nevíte, zda má zaměstavatel povinnost k výplatě doložit i výplatní pásku, resp. nějaký doklad o tom, na základě čeho byla zaměstnanci spočítána čistá mzda? A jaká je čistá mzda pro ze 12.000,–, pokud jde o ženu, pečující o nezletilé dítě. Děkuji moc, Lucka

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, standa má pravdu.
Výpočet mzdy si spočítáš i sama na www.vypocet.cz kde nalezneš i jiné druhy výpočtů-např. nemocenskou, a jiné

Zdroj: www.vypocet.cz

Další odpovědi
standa

1. Zaměstnavatel je povinen vydat zaměstnanci ´výplatní pásku´(viz § 142/4 zákoníku práce)

§ 142/4
Při měsíčním vyúčtování mzdy… je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy…
Na žádost zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.

2. Čistá mzda z 12.000 Kč (při uplatnění slevy na jedno dítě) činí 11.303 Kč