Avatar uživatele
Registrovaný

Je zaměstnavatel povinný dát zaměstnanci ke mzdě výplatní pásku?

Dorý den, mám prosbičku na někoho, kdo se trochu vyzná v účetnictví. Nevíte, zda má zaměstavatel povinnost k výplatě doložit i výplatní pásku, resp. nějaký doklad o tom, na základě čeho byla zaměstnanci spočítána čistá mzda? A jaká je čistá mzda pro ze 12.000,-, pokud jde o ženu, pečující o nezletilé dítě. Děkuji moc, Lucka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, standa má pravdu.
Výpočet mzdy si spočítáš i sama na www.vypocet.cz kde nalezneš i jiné druhy výpočtů-např. nemocenskou, a jiné

Zdroj: www.vypocet.cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1. Zaměstnavatel je povinen vydat zaměstnanci ´výplatní pásku´(viz § 142/4 zákoníku práce)

§ 142/4
Při měsíčním vyúčtování mzdy... je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy...
Na žádost zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.

2. Čistá mzda z 12.000 Kč (při uplatnění slevy na jedno dítě) činí 11.303 Kč

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.