nemocenská na pracovním úřadě.

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem od března roku 2009 na nemocenské. Po dohodě se zaměstnavatelem jsem uzavřela dohodu o ukončení pracovního poměru k 31.08.09 (zánik firmy). Tento týden mi bylo sděleno od posudkového lékaře, že musím ukončit nemocenskou a zaevidovat se na PÚ od 1.9.2009, protože jako nezaměstnaná nemám nárok na nemocenskou.Můžete mi poradit jak je to ve skutečnosti. Děkuji

Odpovědi
LuciJe

Pokud byly podmínky pro přiznání nemocenské naplněny ještě v době zaměstnání, pak Vám dávky nemocenského náleží i po ukončení pracovního poměru.

Dandi

Určitě si tuto skutečnost ověřte na PÚ a nejlépe i na sociální správě. Nemocenská by Vám však měla být vyplácená i po skončení pracovního poměru.