Zaměstnavatel mi nevyplatil částku odstupného v termínu poslední výplaty. Mám někde odvolání? Mohu mu něčím pohrozit?

Obrátit se na nějakou instituci? Děkuji !!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Obrať se na Úřad práce.

Pokročilý

V nějakém televizním pořadu jsem před časem viděl rozbor této problematiky. Pokud se nemýlím (jinak mě někdo opravte) Nárok na odstupné je v případě že se jednalo o legální pracovní poměr v trvání na dobu neurčtou, kdy zaměstnavatel rozvazuje pracovní poměr za kratší dobu, nežli je lhůta stanovená zákonem. Někteří zaměstnavatelé to obcházejí tím, že zruší dannou pracovní pozici a vytvoří jinou, tím nárok na odstupné zaniká. K dosažení odstupného je potřeba aby zaměstnavatel odstoupil od smlouvy z důvodu jiných než je stanoveno zákonem, kdy vy jste pracoval svědomitě a nedopustil se činů, kdy by vás zaměstnavatel mohl vyhodit bez nároku na odstupné. Nárok na odstupné zaniká, pokud s vámi zaměstnavatel ukončí pracovní poměr ve zkušební lhůtě. Naopak pokud nárok na odstupné máte, zaměstnavatel je vám jej povinnem zaplatit nepozději do dalšího termínu kalendářního měsíce výplatního dne, nebo jinak dáno smluvně, pokud tak neučiní (45 nebo měsíc přesně nevim), tak máte nárok zaměstnavatele žalovat. Pokud je vás ve firmě s stejným problémem více, tak hromadná žaloba bude mít větší účinnost a asi i rychlejší postup řešení.

Nejrychlejší řešení je opravdu přes ÚP

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.