Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok na odstupné?

Jsem na rodičovské dovolené a právě jsem se dozvěděla, že firma ve které jsem stále zaměstnaná je v insolvenční řízení(od 21.4.2010).Stále mě o tom nikdo neinformoval.Chci se zeptat jestli mám nárok na odstupné.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nárok na odstupné nevzniká proto, že se zaměstnavatel ´dostal´ do insolvenčního řízení..., ale až v okamžiku, kdy zaměstnanec obdrží výpověď z tzv. organizačních důvodů (§ 52/a-c), případně kdy se dohodne na ukončení prac.poměru z těchto organ.důvodů.

Pokud jste na rodičovské dovolené, tak vám žádný nárok na odstupné nevzniká..., musela byste projevit zájem se vrátit zpět a poté vám zaměstnavatel musí dát práci dle pracovní smlouvy a nebo (pokud má např. ´organizační´ problémy) vám dá výpověď nebo se s vámi dohodne na ukončení prac.poměru + odstupné.

btw. firma, která je v insolvenčním řízení, může po určitou dobu i nadále určité profese dál zaměstnávat, takže se nejedná ´automaticky´ o skončení s odstupným.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

No samozřejmě, že máte :-)


Avatar uživatele
Bronzový

záleží na tom,jestli firma ukončí činost,protože může být v řízení a vaše profese se neruší.
ale i od je pracák a inspektorát práce.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já jsem po skončení mateřské odstupné dostala,jen proto,že mě nemohli zaměstnat-zrušili podnik,ale to bylo před 15 lety.Potom jsem už nikdy odstupné nedostala,když mě propustili,je ted jiná doba a mnohem těžší.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.