Lucy7

Zub moudrosti – bolí když roste?

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem trpěla při růstu dolních osmiček. Nemohla jsem otevírat pusu, jedla jen tekutou stravu. Navíc jsem každý den chodila do nemocnice na obstřiky. Mám pocit, že bolest trvala asi týden.

Další odpovědi
Damiana

Jak koho. Kamarádka to ani necítila, prostě jí jen zubař na prohlídce oznámil, že osmičky jsou už venku a chrup je kompletní. Já ale trpěla jako zvíře! Hlavně s těmi spodními. Přidal se i zánět na jedné straně. No, chuťovka…:-(
Přitom o zuby se starám pečlivě. No co, alespoň vím, že se něco dělo. Přežila jsem a koušou poctivě…:-)

Deli

Mně museli spodní osmičky vysekat v nemocnici v narkóze ve 13 letech, protože rostly pod sedmičkami. Horní mi začaly růst asi ve třiceti, zpočátku jsem spíš cítila tlak na ostatní zuby, jsou to už 4 roky a pořád nejseou zcela venku, ale už o tom nevím.

mosoj

Ano někdo s tím mívá potíže. Může se dostat i zánět a pak většinou musí ven.
Doplňuji:
Neukvapoval bych se. Dej si na to ledové obklady a vem si prášek na bolest. Pár dní počkej. Škoda každého zubu. Později se hodí.