Avatar uživatele
Phereniké

Jak zmírnit bolesti při prořezávání osmiček?

Už čtvrtý den trpím velkými bolestmi, a to kvůli prořezávajícímu se zubu moudrosti, vpravo dole. Je mi 17 let, ostatní tři zuby moudrosti se mi už před rokem úplně v pořádku prořezaly, jen kvůli tomu poslednímu mám skoro touhu skočit z okna. Nemůžu pořádně skousnout, horní osmička jinak stiskne místo, kde roste dolní osmička. Při polykání se to také ozývá a bolí mě to i při tlaku zespodu na čelist. Začínám být docela zoufalá, jsem objednaná k zubaři na příští pátek, ale nevím, jestli to tak dlouho ještě vydržím. Může to být zanícené? Na internetu jsem toho moc nenašla. Máte nějaké osvědčené „babské“ rady, jak se té hrozné bolesti zbavit? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3678 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Něco od bolesti by se hodilo,v nejhorším pohotovost.Ka­marádce na pohotovosti trhali obě osmičky,co jí v puse dělaly paseku.Návštěva zubaře může vyústit v doporučení zubaře osmičky rovnou vytáhnout,jsou tam stejně na nic;zubař vyjmutí během pár let stejně možná doporučí,podle toho jak zuby porostou.

Já už mám obě dolní osmičky týden pryč,včera mi vyndali stehy a klidně bych si trhání osmiček měsíc co měsíc zopakovala,pokud by zákrok dělal ten samý doktor.Čekala jsem hrůzu,ale jak jsem ze zubařů potento,tak toto byla procházka růžovým sadem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

No jo, to bych ti mohl sáhodlouze vyprávět, co jsem si s moudrákama užil. Máš samozřejmě na 99 % zánět, což v extrému může skončit antibiotiky. Návštěvu zubaře neodkládej, řešení je vzít jemný kartáček a čistit a hlavně je dobré vyplachovat. Hodně účinný je Corsodyl, ale je dost agresivní. Jako ideální volba je výplach odvarem ze šalvěje, s tím bych asi začal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
magorvkleci

mně pomáhal peroxid na vatičce nebo nejlíp stříknout kapku stříkačkou jehlou (nemyslím bodnout, jenom zakápnout), ale vyzkoušej si koncentraci od nejslabší, samozřejmě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

Surgam je docela silný prášek proti bolesti, ale je na předpis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Zuby moudrosti (osmičky) jsou jen pro zlost. Komu nenarostou tak je dítě štěstěny. A komu narostou toho většinou zlobí. Zubaři je neopravují a raději je odstraňují. Ale pokud zlobí osmička při růstu a bolest nepřestává tak doporučuji ihned k zubaři. Není to sice moc příjemný zákrok, ale pomůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ale vydržíš. Vem si nějaké analgetikum ( které na tebe zabírá). Za těch pár dní si neuškodíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Dobrý je: Herbadent – vodička, v lekárně za pár korun

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek