Simon

Je nutné trhat moudráky?

Mám jít na trhání první osmičky,kterou mám zcela zdravou.Jen roste trochu křivě.Je lepší preventivně ji nechat vytrhnout nebo ne?Zda se mi to takové padlé na hlavu,když mě to nikdy nebolelo a neměl jsem s tím potíže.Máte nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když rostou křívě, tak je lepší si je nechat vyškubnout rovnou, protože jinak vám budou postupně vytlačovat ostatní zuby, a pak to bude teprve vrůšo.
Já jsem si je nechala vytrhat všechny a jsem za to ráda, sice po nich zůstaly pěkný díry. ale postupně se zatahujou.

Další odpovědi
hanulka11

Mě připadá že je to nyní nějaká móda, už rok mám doma RTG snímek, abych se objednala na trhání osmiček – neboleji mě jen říkala, že by mohly začít bolet a pak, že oteču.Já jsem si ale řekla, že to začnu řešit, až to nastane . Nenechám si řezat pusu, když to není momentálně nutné.To je jen můj názor.
A rozhodně to tak udělám a ne dřív.

iceT

Moje zubařka se taky rozhodla,že mi vytrhá osmičky.Odůvodnila to tím,že k osmičkám je špatný přístup při čištění,potom se špatně opravují a že jsou stejně v puse zbytečné.
Mému příteli třeba ale jeho zubařka podle rtg snímku řekla,že má stoličku vrostlou do kosti a je nutné zákrok absolvovat,protože by časem mohly nastat komplikace s utlačováním nervů,a pokud by to došlo až tak daleko,mohl by mít pak vážnější zdravotní komplikace.
Pokud vám to zubařka doporučila,tak asi k tomu má má důvod.Zkusila bych se rovnou zeptat vaší zubařky,zda je to až tak nutné trhat.

suaeda

Zuby moudrosti jsou jen ke zlosti. Komu nevyrostou je na tom lépe.
Musím souhlasit s většinou, pokud začnou zlobit rychle s nima ven. Osmičky se rychle kazí, špatně rostou pro málo místa v dásni a je nim horší přístup.
Raději bych volil možnost moudráky vyndat i v případě, že nezlobí. Někdy, např. při cestách se z zničeho nic začínají ozývat a člověk má potom zkaženou dovolenou.

Sůwa

Jestli máte na mysli trhat je preventivně, tak to stejně většina zubařů nechce dělat. Jenže osmičky se prakticky nedají opravit, takže jejich vytržení je nakonec jediným řešením. Mají ale jen jednoduchý kořen, takže jdou docela snadno ven. Jestli se lékař k zákroku rozhodl, má pro to asi nějaký důvod a měl byste ho respektovat. Už ten fakt, že zub roste křivě není normální. Nebojte, jde to raz/dva.

rosinka

Já říkám,pryč s nima,a taky jsem to udělala. Špatně se čistí,rychle se kazí, blbě většinou rostou a pak se musí opravdu vyřezávat ven a díra zašívat. Vždyť to opíchají, nic nebolí a je to venku jedna dvě, pokud je to normálně vyrostlé.

verka

Taky mi připadá, že je to móda. Synovi to doporučili před 15ti lety,nešli jsme, a klepu na dřevo, furt jsou klidné.

mrblackwell

Mě je 43 let a 8 stále mám.Minule mi zubařka,taky navrhla jejich vytržení,ale osobně jsem zatím proti.Jsem na své osmičky"pyšnej"

Pravda je že osmičky se dost kazí díky špatnému přístupu kartáčkem k nim.Chce to jen nezapomenout na ně při čištění,ale to se lehce říká a težko konná.

Ale jak píšete je to o prevenci.

nikol98

Myslím, že ano,
Já ale měla problém po trhání.

A proto doporučuji kouknou an tento článek https://dsmile­.cz/co-delat-po-vytrzeni-zubu-moudrosti/

Mohlo by se hodit.