Weroniq

Proč někomu vyrostou zuby moudrosti a někomu ne?

pokud to dobře chápu, tak dospělý člověk má 28 zubů a pokud mu vyrostou tzv. moudráky, tak jich může mít až 32, je to tak? a proč někomu vyrostou a někomu ne? příteli teď rostou a strašně ho to bolí už několik dní, asi si ho bude muset nechat od zubaře vyndat :(

Nejlepší odpověď
Drap

Moudráky, správněji zuby moudrosti se jmenují proto tak, že je to stejné jako s rozumem. Někdo ho dostane a jiný nedostane rozum do smrti

Další odpovědi
zzzzz

to je evoluce, já mám jen ty vrchní.

hanulka11

a mně v pozdějším věku vyrůstají spodní …no to nevím proč , že by moudrostí:D:D:D
Doplňuji:
Drape to jsi mne rozesmál

WeeBear

Podle všeho je to podle potřeby těla. Například otci vyrostly moudráky, všechny si nechal postupně vytrhat kvůli bolestem a po deseti letech od vytržení mu vyrostly druhé, prý se to objevuje dost vzácně,.. Možná je to tak, že tělo prostě pozná, co potřebuje a nějakým způsobem nedostatky doplní.