mikik

Výpočet poměru?

Dobry den.Jak vypočítám poměr když jedna kapalina váží 512 gramů a druhá 212 gramů.Jaký je to poměr?

Nejlepší odpověď
quentos

Hodíme to do poměru (a:b, tedy a 512:212), a jelikož poměr musí být v základním tvaru, najdeme společného dělitele obou čísel, což je v tomto případě 4. Obě daná čísla jím vydělíme a dostaneme poměr 128:53. I tak je to ovšem poměr dost nešťastný.
Doplňuji:
*to druhé „a“ v závorce je navíc

Další odpovědi
anonym

doplnění quentose
lze pokračovat tím že poměr 128:53 vydělíme 53. Tím mít poměr trochu „srozumitelnější“ podobu 2,41… :1.

arygnoc

no takto sa to nedá …

záleží na tom, či sa jedná o hmotnosti rovnakého objemu kvapalín.
Pokiaľ áno, je to v poriadku.
Pokiaľ nie, je treba previesť výpočet na hmotnosť kvapalín pri rovnakom objeme a až potom určovať hmotnostný pomer.
Otázka je málo konkrétna.