Miroslavst

Poměr látek, pomůžete mi? Děkuji

Možná to bude znít blbě, ale prosím o vysvětlení poměru.
1:33 a 1:50 Kdy je to víc? Já si myslím, že 1:50, ale nejsem si jistý, tak se ptám. Děkuji.
Doplňuji:
Děkuji, ale stále nechápu.
Poměr míchání benzinu a oleje 1:33 a 1:50. Obsah té lahvičky je 1:50 pro 4 litry benzinu a 1:33 pro 3 litry benzinu. To mi hlava nebere.
Nemělo by to být opačně?

Nejlepší odpověď
mosoj

Snad jsem pochopil otázku správně. Ono jak se to vezme. 1:33 je menší ředění výsledná směs či roztok bude silnější, koncentrovanější bude obsahovat víc látky než ředění 1:50.
Ředění 1:50 je větší ředění než 1 : 33. Výsledná směs či roztokok bude slabší či méně koncentrovaná.

Doplňuji:
Opačně ne, ale něco tady nehraje.
Jestliže z lahvičky dostanu pro 4 litry benzínu ředicí poměr 1/50 tak v lahvičce musí být 80ml oleje.
Toto množství ale pro 3 l benzinu není poměr
1/33 ale 1/37,5 !!

Další odpovědi
Bumbes

Je to správně – čím méně benzínu, tím je nižší poměr.
Polopatické vysvětlení:
1:33 znamená 1 díl (litr) oleje na 33 dílů (litrů) benzínu.
1:50 znamená 1 díl (litr) oleje na 50 dílů (litrů) benzínu.

Není ta lahvička na olej kouzelná? Nějak mi totiž nevychází ty výpočty v doplnění otázky. Kolik má vlastně ta lahvička obsah?
Doplňuji:
Já mám například k mot.pile „lahvičku“ s obsahem 0,125 l oleje + 5tilitrový kanystr a výsledný poměr mi dělá 1:40

rybíz

Něco fakt nehraje.