Avatar uživatele
Vašekva

K čemu mi budou v reálném životě imaginární čísla?

Ptal jsem se profesorky - ta říkala, že asi někde v technice.
Když jsem se ptal rodičů, říkali, že budu vzdělaný člověk :)
Nevíte k čemu mi tedy budou imaginární čísla (odmocniny ze záporných čísel)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Emefej, jjj123456789 před 2324 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

keď budete robiť upratovača alebo skladníka, tak asi k ničomu.
podobne ako vám bude na nič vedieť, že zem obieha okolo slnka, že metanol je jedovatý, že anjeli neexistujú, že tuha a diamant sú rovnaký prvok.

keď sa budeze zaoberať programovaním, aplikovanou matematikou, alebo čímkoľvek, pri čom budete používať mozog (predpokladajme, že ho máte), budete vedieť si niečo predstaviť, čo je imaginárne, budete to vedieť odôvodiť (logické postupy), odvodiť, pochopiť, ...

ale fakt je, že ako pomocnému robotníkovi v lesnom hospodárstve bám to bude naprd, podobne ako pokladníkovi v supermarkete.

mimochodom, bez znalosti imaginárnych čísiel by neexistovala napr. žiadna elektronika, lebo deje prebiehajúce v súčiastkach by fyzici nevedeli popísať.
takže by ste svoju otázku tesali niekde do kamennej tabuľky.
takisto by neexistovali 3D hry (simulácia pohybu v priestore), vysokotlaké potrubia, parovody (dymanika kvapalín), optovody a vôbec veľa moderných výdobytkov techniky, pre ktorú je znalosť fyziky a matematiky nevyhnutná.

verete, že žiadna vedomosť sa nestratí, žiadna vedomosť nie je zbytočná.

nie všetci budú technici, to je fakt, ale ani všetci nebudú spisovatelia či novinári (gramatika, sloh), prekladatelia (cudzie jazyky), skladatelia alebo speváci (hudobná výchova), historici (dejepis), maliari či sochári (výtvarná výchova), ...

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

I skladník ve šroubárně si může pomocí imaginárních čísel vypočítat rovnice, které v oboru reálných čísel nemají řešení.
Doplňuji:
Použití imaginárních čísel ti otevře dveře do dalších zákoutí matematiky. Podobné je to třeba s limitami. V reálném životě jsem nikdy nepotřeboval vypočítat limitu funkce, ale bez limit se vyšší matematika zvládnout nedá.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

profesorka měla pravdu...v technice se při různých výpočtech s komplexními čísly (jejíchž součástí je i imaginarní část) pracuje celkem často...a počítají se při tom "reálné" věci .-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nepíšeš čím se zabýváš či hodláš zabývat. Takže Ti asi vážně nedokážeme rozumně odpovědět. V elektronice a automatizaci se komplexní čísla hodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Takových otázek můžeš položit spoustu, nejen ohledně imaginárních čísel. Uvědom si, že žádná škola na světě tě nemůže připravit jenom na to, co budeš skutečně potřebovat. Jednoduše proto, že nikdo neví, co budeš v budoucnosti dělat. To nevíš teď ani ty sám, dokonce není jisté, že nějakou práci vůbec seženeš. Škola ti dá pouze určité "portfolio" znalostí, ze kterých využiješ tak odhadem 10%. Zbytek potřebný k výkonu svého budoucího povolání budeš muset dostudovat (nebo se nějak dozvědět) už na "vlastní triko". Tak to prostě je, ať se ti to líbí, nebo ne. Budeš-li popelářem, pak určitě imaginární čísla potřebovat nebudeš, narozdíl od výpočtu procent, který asi nemine nikoho. Ale budeš-li vědět, co imaginární čísla jsou, můžeš to vysvětlit třeba jednou svému pitomkovi, až se tě na to zeptá tak, jako se teď ptáš ty. A to taky není k zahození.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WenceslasRe

Když budeš učitel tak to budeš učit další děti kteří budou učitelé :D K tomu jsou některé zbytečné věci ve škole.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek