Maggie.b

Matematické poměry…

Dobrý den, dostali jsme úlohu: Obrázek má rozměry 36 mm a 24 mm. Je zvětšený na formát 13, 5 cm a 9 cm. – V jakém poměru se zvětšily rozměry? – V jakém poměru se zvětšily obsahy obou obdelníků?. A nechápu to. Prosím, mohli by jste mi pomoct?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jenom vyděl ty rozměry.
vyjde ti v obou případech 3,75.
Takže rozměry se zvetšily 1 : 3,75 a s obsahem to musí být zákonitě stejné, ani počítat to nemusíš.

Další odpovědi
anonym

Je to snadné. Nejdříve si rozměry převeď na stejné jednotky, potom si poděl rozměry( větší jednoho proti většímu zvětšeného obrázku a totéž u kratších rozměrů) a získáš formát zvětšení stran. Spočítej obsah obou obrázků a zase oba obsahy vyděl.