Anka1597

Objem kvádru je 560cm3, délky jeho hran jsou v poměru 7:5:2. Povrch kvádru je: a) 472cm2 b) 450cm2 c) 236 cm2 d) 944 cm2

Prosím o vypočítání a odůvodnění. Děkuji mnohokrát.

Nejlepší odpověď
Drap

Asi jsi si popletl stránku. Tady se domácí úkoly nepočítají

Další odpovědi
Alesh

Pánové, pánové, vy to teda počítáte jak … 🙂

objem V = 560 cm3 = a * b * c = 7× * 5× * 2× = 70×3
70×3 = 560 ⇒ x3 = 8 ⇒ x = 2
a = 14 cm, b = 10 cm, c = 4 cm

S = 2(a*b + a*c + b*c) … to už zvládneš dopočítat, ne? 😉

Reuef

objem mas abc tudiz si vypocitas 752 coz je 70 ccm coz je malo…tak si zdvojnasobis strany a dostanes 14104 coz je uz 560…a potom si uz pouzij vzorec na povrch 2(ab+bc+ac) coz ti da 236 cm2 takze moznost C

quentos

Jedna taktika je zkusit, která čísla se do takového poměru hodí. Objem kvádru spočítáme jako a.b.c . Dá součin 7.5.2 (čísla z poměru) výsledek 560? Nedá. Zkusím tedy vynásobit čísla dvěma (vynásobíme-li jednotlivé poměřované strany stejným číslem, jejich poměr se nezmění): 14.10.4 (poměr vynásobený dvěma), toto již dá přesně 560. Tím jsme dostali délky stran kvádru – 14 cm, 10 cm, 4 cm.
Všechny tři strany tedy nyní znáte, teď už si jen vzpomenout na vzorec pro obsah kvádru, správně spočítat a rozhodnout se jeden z výsledků.

tom004

Tohle je přesně to,co mne minimálně udivuje.Otázka je jednoznačně domácí ůkol.A aby dotyčný nemusel vůbec nic dělat,tak si požádá o zdůvodnění. >Drap< zcela správně reaguje.Jenom nechápu,proč se najde vždy několik „ochotných“,kteří těmto chytráčkům ulehčují život.