wendy05

Matika objem :D

V papírové krabičce tvaru čtyřbokého hranolu s vnitřními rozměry 6cm, 3 cm a 1 dm je lahvička obsahující 60 ml parfému. V jakém poměru jsou objemy parfému a krabičky?

můžete mi prosím někdo vysvětlit jak se to počítá?

Nejlepší odpověď
bolak

Pokud by se objem vypočítal abc* (neříkám že to tak je) a 1dm by se rovnal 10 cm (zase, neříkám že to tak je), pak by objem krabice vycházel 0,60,31=0,18l­=180ml

Tím pádem by objem krabičky byl 3× větší jak objem lahvinky, čili poměr by byl 1:3, čož vlastně znamená, že kdyby se parfém z lahvičky prodával přímo v papírové krabičce, tak by to ušetřilo strašně moc penízků. Nechápu proč to ještě nikoho nenapadlo…

Další odpovědi
Michal Kole

vypočítaš objem hranolu
převdeš na stené jednotky objem lahvičky a objem hranolu
objemem hranolu vydělíš objem lahvičky a vznikne ti poměr

Vseznalek88

1dm3 = 1lit
1000 ml = 1 litr

uáááááááááááááááá