Dan-Bohm

Jak vypočítat objem a povrch kvádru?

Dobrý den, potřebuji vypočítat objem a povrch kvádru. Když vím tělesovou úhlopříčku, úhel, který svírá stranovou úhlopříčku a tělesovou úhlopříčku a 1 stranu.

Nejlepší odpověď
led

Počítať nebudem ale pozri si odkaz a pracuj samostatne
http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/stere­ometrie/kvadr­.php
Objem kvádru V=abc
Povrch kvádru S=2(ab+bc+ac)
zvyšok v odkaze

Další odpovědi
gecco

Nakresli si to – to je u takových úloh základ…!
A pak koukej, kde by Pythagoras našel pravý úhel – obvykle to není složité…
😉
Pokud sem dopíšeš řešení, zkontrolujeme ti je.

klumprt

Já bych si to nejdřív nakreslil, abych získal představu, jak to tam je. A pak bych kousnul do toho kyselého jablíčka a použil goniometrické funkce (sinus, cosinus a tangens). Tím bych vypočítal strany a pak už je to pro malé děti.

led

gecco,
a budeme aj známkovať?

gecco

Když to bude mít dobře…
😉
Jedničky bych rozdával rád…