Vassiczek

Geometrický příklad

Chtěl bych se zeptat, jak mám vyřešit tento druh příkladu: Povrch kvádru je 304, jeho rozměry jsou v poměru 2:4:5. Určete objem kvádru. S poměrama to moc neumím, nevím jak postupovat.

Nejlepší odpověď
anonym

Asi jsi stále nezaznamenal, že tu bylo nesčetněkrát řečeno, že tyto stránky neslouží k suplování domácích úkolů.
Na to je jich fůra jinejch až po diplomky, jenže tam je to na komerční bázi.
Škola testuje tvé vědomosti a ne úplně cizích lidí.
P.S. Ad Kole, tady je zcela lhostejno co si myslím, rozhodující je kodex, který jsem nevymýšlel, ale registrací jsme se všichni zavázali jej dodržovat.
Provozovatel zakládal tyto stránky pro úplně jiné účely a nehraje roli jak dalece se nám to líbí.
Pokud bych např. dělal úkoly za vlastní děti, tak je nenávratně v životě poškodím. Kdo nemá odpovědost a samostatnost, dlouho ve světě neobstojí.

Další odpovědi
Alesh

Ježíš, to je trivka … to sám nedáš, jo? 😉

rozměry kvádru: 2×, 4×, 5×
povrch kvádru: 2(2×4× + 2×*5× + 4×*5×) = 76×2 = 304
x2 = 4
x = 2 (x = –2 nemá smysl, rozměry musí být kladné)
rozměry kvádru tedy jsou: 4, 8, 10
objem kvádru = 320

Michal Kole

Já už nechodím do školy, přemýšlím nad tím a docela by mě to zajímalo jak se to počítá

Myslete taky i na jiné uživatele serveru, kterým by se mohla odpověď hodit, třeba budete informaci potřebovat za rok.

Děkuji