no-já

Vypočtěte délky uhlopříček a stran kosočtverce, je-li jeho obsah 400cm2 a poměr délek uhlopříček u1:u2 (rovná se) 4:3

Spěchá, nevím si s tím rady

Nejlepší odpověď
chudst

Z vaseho zadani si jednoduse vyjadrim u1, abych dostal jen jednu promennou (u2):
u1=(4*u2)/3

Vzorec pro obsah:
S=(u1*u2)/2

Dosadim:
400={[(4u2)/3­]u2}/2
400=(2*u22)/3
u22=600

u2=odmocnina(600)

A dosadim zpetne do vzorecku:
u1=(4*u2)/3

u1=[4*odmocni­na(600)]/3

Tohle jsou vysledky uhlopricek. A kdyz zapomenete nekdy delit trojkou, pak se s tim muzete drbat skoro 15 minut jako ja a nebude to stejne vychazet XD [Uz jsem prisel na chybku, melo by to byt jiz spravne.]

Ale na rovinu me nenapada, jak vypocitat stranu.
S=a2sin(alfa)=av(a). … Ale fakt me ted nenapada, jak to spocitat, kdyz znam jen obsah a uhlopricky.

Další odpovědi
MacChill

výpočty úloh nevedeme

led

Domáce úlohy nepíšem, ja ich kontrolujem.

malá pomoc:
http://www.ma­tematickevzor­ce.kvalitne.cz/

učiť sa, učiť sa, učiť sa a neodpisovať!
PS.
malá poznámka: otázka sa pozná podľa otáznika, ty si napísala príkaz…