Petruse6

Výběr mobilu

Ahoj, chci koupit mamce mobil k narozeninám, rozhoduji se mezi Samsung Galaxy Trend, Nokia Lumia 520 nebo Nokia Lumia 620. Můžete mi prosím poradit? 🙂 Děkuju mockrát.

Nejlepší odpověď
Bedy

Doporučuji se vyhýbat mobilům s operačním systémem Android, protože se rychle začnou zpomalovat a postupem času i sekat. Android je též plný virů, tak i z bezpečnostních důvodů jej nemohu doporučit.

Naopak mobily Nokia, podle mého názoru, patří k nejlepším mobilům a určitě je mohu doporučit. Podstatný rozdíl mezi Nokia Lumia 520 a 620 je v tom, že 520 nemá blesk u fotoaparátu a je o něco větší a hranatější. Jinak žádný podstatný rozdíl tam není.

Tedy – pokud nevyžadujete blesk u fotoaparátu, tak doporučím 520, pokud ovšem mamka ráda fotí, tak by se jí blesk určitě hodil a v tom případě bych doporučil 620. A možná zaoblené hrany se budou mamce víc líbit, i to je další důvod pro 620.
Doplňuji:
A dost mýtům. Viry pro Android existují, to nelze vyvrátit. Budiž důkazem například článek z http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/308647-maskovane-viry-zneuzivaji-kritickou-chybu-androidu.html nebo opět článek už z roku 2011 http://mobil.id­nes.cz/viry-utoci-google-android-je-nejmene-bezpecny-operacni-system-pbc-/mob_tech.aspx?c=A110824­_021955_mob_tech_ram

Často se jedná o falešné aplikace – abych zase netvrdil něco, co nemůžu prokázat, opět nějaké odkazy přikládám – http://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/android-defender-falesny-antivirus-zablokuje-telefon-a-chce-vykupne/sc-4-a-1324070/defau­lt.aspx nebo článek už z roku 2011 – http://computer­world.cz/secu­rityworld/andro­id-market-zaplavuji-aplikace-posilajici-falesne-sms-44263

Další odpovědi
Orange

Já bych se tomu Samsungu vyhnul obloukem. Pokud se nebude sekat hned po prvním zapnutí, tak začne do měsíce.

zelezo1983

Ja mam HTC windows 8 s. Samsunga sem mel pred tim a brzo me prestala fungovat klavesnice takze samsunga ne to bych nikomu neradil kupovat

Jsemtady

Ja s Bedym bezne nesouhlasim ve veci droid/lumia.
Rozhodne neni droid plny viru pokud tedy nestahujete varez a cinske pornoaplikace coz mamka jiste nebude.

Faktem ale je .. ze levnej droid stoji za hovno, kdezto levna nokia nejak funguje a tentokrat tedy s bedym souhlasit budu .. pro maminku .. bude lumia opravdu lepsi jak Android proste proto, ze je jednodussi, trosku vic blbuvzdorna a uzavrena, takze oproti androidu na ni nic nezkazi. Takze za mne bych tez doporucil lumii. Mozna by stalo za zvazeni poridit i nejaky starsi bazarovy iphone4, jelikoz ten je jeste snazsi a jeste vic blbuvzdornejsi a na nem nezkazi vubec nic a kde co se snadno nauci, mam v tom dobrou zkusenost s moji mati, ta se naucila posilat sms az s iphone.

Jinak ja si tez myslim ze samsung dela sragory. X stejnejch modelu a casto jim praska displej atp. (5lidi okolo mne u S3 prasklej displej) a ja ho mam tez a uz mne stve. Takze priste pujdu do iphone, nebo htc s droidem. Ale pro mamku .. bud starej iphone, nebo fakt tu Lumii pro stare lidi jsou to super lehke a blbuvzdorne telefony.

Majkl95

Prokop Buben tys asi neměl mobil s Androidem co? :D já měl sony xperia typo a ze začátku byl pomalej a pak se začal i sekat 😉 pak sem si koupil Nokia lumika 520 a to je o něčem jinším :D určitě kup mámě tu nokiu neznám nic lepšího :D

Prokop Buben

>Petruse6:
Ahoj.
Pokud mamka bude telefon používat „jen na volání“ (a další ‚běžné‘ funkce), tak kterýkoliv z nich (osobně kdybych byl postavený před volbu pouze z těchhle třech, tak bych určitě volil SG Trend, ale to jen proto, že pro mě mají smysl jen smartphony). To, co píše uživatel Orange, je hloupost. SG Trend se sice pravděpodobně v některých chvílích bude sekat, ale teprve až když do něj člověk bezhlavě nacpe spousty widgetů, launcherů, messengerů, monitorovacích aplikací apod. Měl jsem ho necelý týden na testování, a sekat se začal až když jsem mu záměrně dával pořádně zabrat. Běžný uživatel se toho obávat nemusí.
Otázkou také je, zda je mamka zvyklá (nebo ochotná si zvyknout) na telefony bez klávesnice. Znám spousty lidí, zejména věkově nad ~40, kteří na ně i po dlouhém sžívání jen nadávají a raději si nakonec stejně pořídí telefon s klávesnicí(nem­luvě o těch, kdo potřebují chytrý telefon na efektivní práci).

>Bedy:
„Android je též plný virů…“ . Naprostý nesmysl. Přestaňte už proboha konečně lidi strašit neexistujícími viry na mobil.