with.love

poradil by mi někdo ohledně výběru mobilu?

Měla jsem htc legend (momentálně čekám na schválení reklamace) a uvažuji o nějaké sony xperii. zaujala mě xperia J, ale nejsem si jistá, jestli RAM 512MB není málo. Potom také xperia m, ale chtěla bych něco do 5000. je to možné? jaké mobily jsou momentálně dobré (i v přijatel­né ceně)?

Nejlepší odpověď
Bedy

512 MB RAM pro použitý operační systém Android moc není. Navíc i ten procesor není bůhvíjak výkonný. Pro Android je potřeba aspoň 1GB RAM, aby se ten mobil nesekal a i ten procesor to chce lepší, minimálně dvoujádro na nějakých 1,5GHz. Hodně náročné jsou totiž i grafické nadstavby od výrobců. I tak se Android svižností nevyrovná jiným systémům.
Obecně je lepší se Androidu vyhnout, protože jsou s ním dost problémy – pokud chcete mobil, který Vám bude prostě fungovat a nechcete-li mobil, ve kterém se budete pořád vrtat, tak volte jiné operační systémy. Android není dobrý i z důvodu bezpečnosti – poměrně dost virů (nebezpečné aplikace vydávající se za jiné aplikace) a taky většina aplikací požaduje dost absurdních oprávnění jako přístup ke kontaktům či SMS apod.

Vůbec, podle mého názoru, se za tuto cenu dají koupit lepší mobily, například Nokia Lumia 620. Má sice taky 512MB RAM a 1GHz dvoujádrový procesor, ale díky operačnímu systému Windows Phone je mnohem svižnější a rychlejší. Windows Phone mobily jsou teď jedny z nejlepších mobilů a jsou dost vyhledávané (podíl roste nahoru).

Pokud chcete ještě něco levnějšího a trochu vzhledově podobnějšího Sony, zkuste kouknout na Huawei Ascend W1. To je jeden z mála mobilů značky Huawei, kterých si koupil, ten se soudruhům v Číně povedl. Taky má operační systém Windows Phone.

Další odpovědi
zelezo1983

Na bedy urcite dej to on mi ochotne poradil s koupi mobilu. mam HTC windows 8s. Ten windows je fakt dobry

Dlostev

Záleží co přesně od telefonu očekáváš a jak ho budeš používat. Zkus napsat nějaké požadavky a potom se už bude dát něco vybírat. Osobně řadu Xperia moc nemusím, jediný model, který mě zaujal je Z1, ale ten je v trochu jiné cenové kategori. Takhle bez nějakých požadavků těžko něco poradit, pokud se ti líbí ty dva telefony, které jsi napsala. Z těch dvou určitě M, jde pořídit za něco málo nad 5000,– http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/sony-xperia-m/