Je iPhone 4 opravdu nejlepší chytrý telefon ?

je iPhone 4 opravdu nejlepší chytrý telefon ? zatím se u nás neprodává, ale jeho parametry už známe perfektně, telefon byl ocifiálněuveden na keynote a jeho nové vlastnosti popsány, co si o něm myslíte ? máte lepší tip a pokud ano v čem lepší?

(vysokou cenu iphonu nechme stranou, vsichni vime ze je to jeho nedostatek, jen bysme se zbytecne opakovali 🙂, dík za vase názory i zkusenosti.

Odpovědi
fortin

Ano, je to chytrý telefon.
http://nd03.jxs­.cz/877/641/4b6c407878_6­3595342_o2.jpg

GangstaHelper

Chytrý telefon? K tomu mu pár věcí chybí, což se snaží apple zamaskovat. Další věcí je, že smartphony byly primárně určeny na práci a pro managery, což je další paradox Iphonu (jinak přezdívaného DumbPhone :)

anonym

nejlepší ? … to je možná dost silné slovo, protože takto bych si netroufl označit žádný telefon. iPhone je dobry a zabavny telefon (někteří místo toho používají hanlivější termín hračka, ale to bychom ho přeci jen trochu podceňovali), 4tá generace si v mnohém polepšila a dokonce se ji podařilo v některých detailech předehnat špičkové modely konkurenční Android platformy (což je rozhodně uctyhodne, přesto že při tempu vývoje Androida to asi nebude platit déle než pár měsíců) … nakonec vždy záleží na tom, jaké máte pozadavky, podivejte se na nasledujici seznam a spocitejte si minuska a pluska podle svych priorit. Z toho poznate zda je pro vas iphone optimalni

minuska oznacuji body ktere iphone prilis dobre nesplnuje, pluska naopak body kde vynika

  • kompaktni rozmery do kapsy
  • vydrz baterie
  • schopnost navigovat me v aute
  • schopnost navigovat me v aute ZDARMA
  • schopnost navigovat me pri turistice
  • nechci platit měsíční sazbu za mobilní internetové pripojeni (bez něj je iphone rozhodne mnohem mene uzitecny)
  • videohovory
  • prehravani multimedii/hud­by/filmu
  • nahravani kvalitnich videi/foceni kvalitnich fotografii, střih videa v telefonu
  • pohodlne a rychle psani SMS
  • + prace s office dokumenty
  • firemní email, kalendar, kontakty (exchange, blackberry servery)
  • moznost ovladat telefon pohodlne jednou rukou a treba castecne i poslepu/z pameti
  • obrovske mnozstvi aplikaci a her, mezi kterymi nechybi dostatek kvalitnich a prakticky zadna dulezita nechybi
  • chci telefon pouzivat jako USB klíčenku na přenos dat
  • chci mít možnost paměť telefonu kdykoliv v budoucnu levně rozšířit
  • otevreny snadno dostupny vyvoj aplikaci, pruhledny system publikovani aplikaci v katalogu.
  • nemám v oblibě iTunes a představa že budu přistupovat k datům v telefonu jen přes tuto aplikaci mi nevyhovuje (pak si piště další mínus)
  • vyzaduji maximalni vyuziti plochy telefonu, aplikace by mely nabizet vzdy komplexni uzivatelske rozhranni a funkce bez kompromisu ktere by vyplyvaly z mobilniho pristupu a ovladani dotykem prstu (tento pozadavek je trochu podivny, ale mnozi jej skutecne mohou mit, chteji mit v telefonu pocitac – svuj total commander)

… zdaleka ne ve vsech atributech iphone zrovna exceluje, je to jen na vás