zjentek

Viděli jste již tento film?

https://www.csfd­.cz/film/906706-k-zemi-hled/recenze/

A pěkně prosím, myslíte si, že dnešní člověčenstvo (běžnej homo sapiens, prostě široká veřejnost) tento snímek kdy pochopí?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Viděla jsem ho už 2×. Je dokonalý: je tam o lidském panoptiku všechno jako v Bibli.

Další odpovědi
Rokio

Neviděl.

Pokud by na zemi letěl meteor, stačilo by pouze vychýlit jeho trajektorii, aby minul Zeměkouli.

anonym

Viděl. Podle mě je to celé alegorie na koronavirovou situaci. Někteří prostě nikdy nepochopí, že nám hrozí reálná hrozba a máme ji prakticky před očima. Až to však uvidí, bude již pozdě.

Pepa25

🙂 Tak to je srandy kopec hned na Nový rok. DiCaprio natočí komedii na sci-fi, která má podle jeho názoru vážný přesah v analogii na ignoraci problému klimatické změny a místní konspirátoři v tom alegorii na koronavirus 😉

zjentek

To je pravda. No, tohle nejlíp komentuje přispěvatel Verbal v ČSFD linku v recenzích. (; ((;

Ametyst

Musí se dnes už opravdu překroutit vsechno? Název filmu Don’t look up neznamená vůbec “K zemi hleď.”

zjentek

👍

anonym

Nemusí to být přeložené přesně. Účelem je zaujmout diváka.

Ametyst

Daeva: No právě.

Malvína

Špatný překlad u tohoto filmu bohužel není výjimkou. Všímám si toho čím dal častěji. I u dabingu… A to zrovna nejsem bůhví jaký angličtinář.

zjentek

Rokio, děkuji za postřeh.